xxxx

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców Pogoni w niedzielę 9 listopada o godzinie 12.15 na stadion ROSRRiT w Siedlcach. Zapełnijmy stadion i dopingujmy biało-niebieskich! Więcej o meczu Pogoń – Termalica i najbliższym przeciwniku w poniższym artykule.

 

Kluczowy zawodnik

Najważniejszą postacią w zespole z Niecieczy jest Emil Drozdowicz. Ten 28-letni napastnik ma w tym sezonie 7 goli na swoim koncie i to na niego powinna Pogoń zwrócić szczególną uwagę.

 

Lider zawita do Siedlec

Na to czekał każdy kibic biało-niebieskich! Lider I ligi zawita do Siedlec! Oznacza to jedno. Będzie to niezwykle wymagający przeciwnik. Możliwe, że konfrontacja z drużyną Piotra Mandrysza będzie najtrudniejszą przeprawą dla Pogoni w obecnych rozgrywkach. Czeka nas świetne spotkanie pełne emocji!

 

Termalica w liczbach

W 15 kolejkach zespół z Niecieczy uzbierał na swoim koncie 31 punktów (9 zwycięstw, 4 remisy, 2 porażki). Bilans bramkowy 15-12. Termalica zajmuje 1 lokatę w tabeli.

 

Przewidywane ustawienie i skład rywali

Najbardziej prawdopodobnym ustawieniem zespołu z Niecieczy jest formacja 1-4-5-1. Tak to wyglądało przynajmniej w ostatnich spotkaniach. Wówczas „na żądle” grał Adrian Paluchowski, który zaczął systematycznie występować w wyjściowej jedenastce. Oznaczałoby to, że na ławce rozpocznie spotkanie Emil Drozdowicz, o którym wcześniej wspomniałem, czyli gwiazda drużyny.

Na pewno w bramce zobaczymy doświadczonego Sebastiana Nowaka. Linia defensywna? Na prawej stronie powinien zagrać Patryk Fryc. Ten 21-letni obrońca ma za sobą 90 minut w ostatnich dwóch spotkaniach, a zagrał kosztem Petera Maslo, który ostatni występ zaliczył w przegranej rywalizacji na własnym stadionie. Bardzo możliwe, że ten wynik wpłynął na decyzję trenera.

Na środku obrony Jakub Czerwiński i Bartosz Kopacz odgrywają niepodważalną rolę w taktyce opiekuna drużyny Piotra Mandrysza.

Lewa strona to miejsce dla słowackiego obrońcy Dalibora Plevy.

Uważam, że gdyby Termalica zagrała jak w poprzednich meczach ustawieniem z piątką pomocników to linia tej formacji może wyglądać następująco: Dawid Kamiński, Mateusz Kupczak, Krzysztof Kaczmarczyk, Jakub Biskup i Tomasz Foszmańczyk. Gdyby jednak trener gości zdecydował się na bardziej odważne ustawienie ze względu na grę z beniaminkiem, co jest również możliwe to w pomocy może zabraknąć miejsca dla Foszmańczyka lub Kaczmarczyka.

Atak w zespole z Niecieczy to tylko dwie możliwości. Paluchowski albo Drozdowicz. Przy zmianie ustawienia na dwójkę w napadzie mogą zagrać obaj.

 

Liczymy na komplet publiczności

Pogoń zajmuje obecnie miejsce spadowe. Oznacza to, że każdy kolejny mecz jest dla zespołu z Siedlec bardzo ważny. Liczymy na gorący doping, który „poniesie” drużynę do zwycięstwa!

 

red. Andrzej Parapura