DSC_0252

W sobotnie południe Pogoń zagrała na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz. Siedlczanie wygrali 3:2!

W składzie Pogoni na spotkanie z Sandecją zabrakło m.in. Cezarego Bujalskiego i Damiana Szuprytowskiego, którzy pauzowali za nadmiar żółtych kartek.

Początek meczu był wyrównany, jednak brakowało okazji bramkowych po obu stronach boiska. Ciekawie zrobiło się w końcówce pierwszej połowy. W 39 minucie Pogoń objęła prowadzenie. Piotr Pyrdoł został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę pewnie wykorzystał Cezary Demianiuk. Cztery minuty później po akcji prawą stroną Demianiuka, piłkę otrzymał Tomasz Walczak i podwyższył na 2:0. Błyskawicznie odpowiedzieli gospodarze. Po dośrodkowaniu Rafała Wolsztyńskiego Kamil Sobczak głową zdołał strzelić kontaktowego gola.

Remis na tablicy wyników pojawił się kilka minut po zmianie stron, kiedy to Wolsztyński głową zdołał doprowadzić do wyrównania po rzucie rożnym. Od 76 minuty gospodarze musieli grać w dziesiątkę. Za czerwoną kartkę boisko musiał opuścić Petr Buchta. 83 minuta przyniosła kolejny rzut karny dla Pogonistów za zagranie ręką Mikołaja Kwietniewskiego. Z 11 metrów po raz kolejny bezbłędny był Demianiuk. W doliczonym czasie gry Demianiuk stanął przed szansą skompletowania hattricka, lecz posłał piłkę wysoko nad bramką.

W meczu z Sandecją debiut w barwach Pogoni zaliczył Titas Milašius.

Sandecję w meczu z Pogonią reprezentował Michał Rutkowski (ex Pogonista), zaś siedlczan Jakub Burek (były zawodnik klubu z Nowego Sącza).

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w środę 13 marca o 18:00 w Siedlcach ze Stomilem Olsztyn.

II liga

23 kolejka

Sandecja Nowy Sącz – Pogoń Siedlce 2:3 (1:2)

Bramki: Kamil Sobczak 44, Rafał Wolsztyński 49 – Cezary Demianiuk 40 (k), 85 (k), Tomasz Walczak 43

Sandecja: 91. Martin Polaček – 17. Tomasz Nawotka, 23. Piotr Kowalik, 3. Petr Buchta, 26. Michał Rutkowski, 31. Kamil Sobczak (61, 97. Wiktor Kamiński) – 19. Tomasz Kołbon, 10. Radosław Gołębiowski (61, 20. Mikołaj Kwietniewski), 28. Bruno Żołądź (46, 9. Denis Potoma) – 7. Rafał Wolsztyński (79, 8. Mateusz Bartków), 99. Jakub Wilczyński (61, 77. Patryk Bryła)

Pogoń: 1. Jakub Burek – 4. Przemysław Misiak, 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł – 23. Hubert Derlatka (60, 21. Titas Milašius), 16. Jakub Sinior, 55. Meik Karwot, 43. Lukáš Hrnčiar (81, 10. Krystian Miś), 18. Piotr Pyrdoł – 91. Tomasz Walczak (60, 11. Mateusz Majewski), 56. Cezary Demianiuk

Żółte kartki: Bruno Żołądź 26, Radosław Gołębiowski, Rafał Wolsztyński, Tomasz Nawotka, Jakub Wilczyński po meczu – Tomasz Walczak 42, Przemysław Misiak 47, Piotr Pyrdoł 70

Sędzia: Szymon Łężny (Kluczbork)