DSC_5640

W poniedziałkowe popołudnie siedlecka Pogoń wygrała w Łodzi z rezerwami ŁKS 2:1.

W 2 minucie Pogoniści stanęli przed szansą na objęcie prowadzenia. Po krótko rozegranym rzucie wolnym przez Damiana Szuprytowskiego, Cezary Demianiuk przedarł się w polu karnym, ale uderzył za lekko by zaskoczyć bramkarza. Osiem minut później z 20 metrów uderzył Krystian Miś, jednak futbolówka przeleciała obok słupka. Odpowiedział zespół gospodarzy po celnym uderzeniu sprzed szesnastki Wiktora Kościuka. W 21 minucie Jakub Burek uratował siedlczan przed stratą gola. Ze strony miejscowych uderzał Antoni Młynarczyk, ale piłkę dobrze odbił siedlecki bramkarz. Trzy minuty później Piotr Pyrdoł z ostrego kąta strzelił nad poprzeczką. Po pół godzinie gry z lewej flanki piłkę dośrodkował Demianiuk, a Mateusz Majewski niecelnie główkował. W 37 minucie Michał Kołba uratował swój zespół przed stratą gola. Pyrdoł strzelił z 20 metrów, piłka odbiła się od poprzeczki i bramkarza gospodarzy, a potem opuściła plac gry. W końcówce pierwszej połowy Szuprytowski wpadł z futbolówką w pole karne ŁKS, jednak nie trafił w światło bramki.

Pierwszy groźny strzał w drugiej połowie oddał Młynarczyk, ale na posterunku był Burek. Odpowiedzieli siedlczanie strzałem Mateusza Majewskiego, lecz piłkę z linii bramkowej wybił Marcel Wszołek. 51 minuta przyniosła powadzenie Pogoni. Jakub Sinior celnie strzelił z 21 metrów tuż przy słupku i Kołba skapitulował. Dwie minuty później Oskar Koprowski główkował po rzucie rożnym wprost w ręce bramkarza Pogoni. Kolejny strzał gospodarzy zakończył się wyrównującym trafieniem. Długie podanie do Jędrzeja Zająca i piłka odbijając się od poprzeczki przekroczyła linię bramkową. W 56 minucie Szuprytowski po klepce z Demianiukiem obił poprzeczkę, zaś dobijający Mateusz Majewski główkował nad bramką. Za chwilę znów groźnie zaatakowali piłkarze z Łodzi, ale strzał Yūyi Kamona obronił Burek. Prowadzenie Pogoni mógł przywrócić Demianiuk, lecz siedlczanin uderzył tuż obok słupka. W 65 minucie Pogoniści dopięli swego. Demianiuk oddał strzał z 25 metrów i piłka po rykoszecie trafiła do siatki. Dziewięć minut później Sinior mógł skompletować dublet, ale przestrzelił. Chwilę potem znów Pogonistów uratował Burek. Bramkarz obronił groźne uderzenie Mikołaja Lipienia. Kolejna akcja przyniosła strzał Demianiuka wprost w Kołbę. Końcówka spotkania była pod kontrolą siedlczan i kolejny komplet punktów wrócił z drużyną do Siedlec.

Kolejne spotkanie biało-niebiescy rozegrają w poniedziałek 27 listopada o 16:15 w Stalowej Woli z miejscową Stalą.