12

W zaległym spotkaniu II ligi MKP Pogoń przegrał w Elblągu z Olimpią 0:1.

Groźny strzał na bramkę Olimpii w 6 minucie oddał Lukáš Hrnčiar. Piłka minęła jednak słupek bramki rywala. Kilka minut potem odpowiedział strzałem z dystansu Ołeksandr Jacenko, a piłkę odbił przed siebie Jakub Burek. W kolejnej akcji Jacenko uderzył z rzutu wolnego, a piłkę odbitą od muru ponownie obronił Burek. W 17 minucie na strzał sprzed szesnastki zdecydował się Jan Sienkiewicz, ale znowu na posterunku był golkiper biało-niebieskich. Trzy minuty potem po błędzie w obronie gospodarzy piłkę przejął Cezary Demianiuk i z około 18 metrów strzelił obok bramki Andrzeja Witana. W 25 minucie obrońca gospodarzy zbyt lekko podał do Witana i Przemysław Misiak był blisko ogrania golkipera miejscowych. W kolejnej akcji po dośrodkowaniu Damiana Szuprytowskiego groźnie główkował Robert Majewski. Robert Majewski znowu głową zagroził bramce Olimpii w 30 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Hrnčiara. Sześć minut później gospodarze objęli prowadzenie. Wrzutka z rzutu wolnego na boczny sektor szesnastki, zgranie w pole bramkowe i tam w zamieszaniu Dominik Kozera z przewrotki trafił do siatki Pogonistów.

Tuż po przerwie Pogoniści byli blisko wyrównania, ale po akcji Krystiana Misia z Demianiukiem jeden z Pogonistów posłał piłkę nad poprzeczką. Odpowiedziała Olimpia strzałem jednego z zawodników po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Na szczęście piłka minęła światło bramki. W 54 minucie groźnie strzelał Damian Szuprytowski, ale trafił jedynie w boczną siatkę. W 63 minucie po zgraniu piłki przez Jakuba Siniora blisko sięgnięcia futbolówki był Damian Nowak, ale piłkę przejął Witan. W 79 minucie groźnie pod bramką Pogoni było, gdy elblążanie wykonali rzut wolny. Piłka minęła jednak bramkę Burka. 87 minuta przyniosła dogranie Demianiuka do Nowaka, ale napastnika Pogoni ubiegł defensor gospodarzy. Kolejna akcja to strzał Bartosza Wicenciaka z 20 metrów. Piłka wylądowała w rękach Witana. W doliczonym czasie gry główkował po rzucie rożnym jeszcze Dawid Burka, ale piłka przeleciała obok słupka.

W Olimpii wystąpił Andrzej Witan, w przeszłości bramkarz Pogoni. Z kolei w Pogoni zagrali Cezary Demianiuk, Tomasz Lewandowski i Damian Szuprytowski, byli zawodnicy klubu z Elbląga.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę 23 września o 16:00 w Siedlcach z Kotwicą Kołobrzeg.