trojka

Pogoń III Siedlce pokonała na wyjeździe ŁDK II Łosice 1:0.

Spotkanie nie obfitowało w wiele sytuacji podbramkowych. Pierwszą groźniejszą szanse dla Pogonistów miał Bartosz Mierzejewski, lecz uderzył niecelnie. Rywale zagrozili bramce siedlczan po stałym fragmencie gry, jednak Konrad Łęczycki wyjaśnił sytuację. W końcówce połowy blisko trafienia dla Pogonistów był Patryk Klimek, ale w ostatniej chwili ubiegł go obrońca z Łosic.

W drugiej odsłonie z biegiem czasu przewagę zaczęli zyskiwać wyżej notowani w tabeli Pogoniści. Jedyny gol w spotkaniu padł po szybkim ataku i podaniu Piotra Trębickiego do Mikołaja Bożka, który w sytuacji sam na sam, w asyście obrońcy ograł go i uderzył celnie przy dalszym słupku. Podwyższenie rezultatu mogło paść po strzale z dystansu Filipa Grochali, lecz bramkarz nie dał się zaskoczyć. ŁDK również mógł zdobyć gola po błędzie defensywy Pogoni, ale skrzydłowy gospodarzy źle trafił w futbolówkę.

Kolejny mecz Pogoń III rozegra w sobotę 3 czerwca o 14:00 w Sadownem z Wichrem II.

 

Keeza klasa B

20 kolejka

ŁDK II Łosice – Pogoń III Siedlce 0:1 (0:0)

Bramka: Mikołaj Bożek

Pogoń III: Konrad Łęczycki – Tomasz Borkowski, Bartosz Mlonek (46 Kuba Prachnio), Radosław Droń (46 Kuba Kania), Maciej Wróbel (46 Mikołaj Pluchrat), Kacper Mitrzak (46 Mikołaj Bożek), Bartosz Mierzejewski, Filip Grochala (85 Mateusz Wróblewski), Paweł Eleryk (46 Jan Wierzejski), Piotr Trębicki, Patryk Klimek (46 Filip Cabaj)

Żółte kartki dla Pogoni III: Filip Grochala, Bartosz Mierzejewski

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)