DSC_3847

Pogoń Siedlce pod wodzą nowego trenera Macieja Soroki wygrała w Tarnobrzegu z Siarką 2:1.

W pierwszych minutach aktywniejsza była Siarka. Najpierw czujność Macieja Kikolskiego sprawdził dwukrotnie Paweł Mróz. Następnie swoje okazje dla miejscowych miał Piotr Cichocki, jednak również nie udało mu się pokonać siedleckiego golkipera. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić Pogoniści. Niecelny strzał na bramkę Wojciecha Muzyka oddał najpierw Damian Szuprytowski, a Damiana Nowaka przed strzałem powstrzymał defensor Siarki. W 36 minucie biało-niebiescy objęli prowadzenie, a piłkę do siatki skierował Cezary Demianiuk wykorzystując centrę Cezarego Bujalskiego. Przed przerwą miejscowi zdołali wyrównać. Cichocki dośrodkował z rzutu rożnego, a Igor Woś pokonał siedleckiego bramkarza. Woś mógł przed przerwą dać swojej drużynie prowadzenie, ale dobrze spisał się Kikolski.

Druga odsłona nie obfitowała już w tak wiele okazji bramkowych. Niepewną interwencję Muzyka mógł wykorzystał Nowak, ale nie trafił w światło bramki. Kolejną szanse miał Bujalski. W 74 minucie Nowak ponownie dał prowadzenie biało-niebieskim. Piłkę w pole karne skierował Jakub Sinior a Nowak przelobował Muzyka, pakując futbolówkę do siatki.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę 27 maja o 17:00 w Siedlcach z Radunią Stężyca.