huta

MKP Pogoń podobnie jak w rundzie jesiennej zremisował z Hutnikiem Kraków 0:0.

Pogoniści w meczu z Hutnikiem musieli sobie poradzić grając bez m.in. Ernesta Dzięcioła, Krystiana Misia i Damiana Szuprytowskiego. Po dłuższej absencji do kadry meczowej wrócił Cezary Bujalski.

Mecz był lepszy w wykonaniu gospodarzy. To Pogoniści częściej gościli na połowie rywala, jednak brakowało ostatniego podania pod bramką przeciwnika. W 28 minucie goście objęli prowadzenie po ładnym strzale z dystansu Patryka Kielisia. Gol jednak nie został uznany, gdyż wcześniej piłkę na rzecz… sędziego Damiana Krumplewskiego stracił Bartosz Wicenciak. Następnie po akcji ofensywnej goście cieszyli się z trafienia, które ostatecznie, po dyskusji pomiędzy sędziami nie zostało uznane.

Po zmianie stron na boisku trwał wyrównany bój, okazje na trafienie miały oba zespoły. Skuteczność pod bramką rywala nie była najmocniejszą stroną obu zespołów i mecz zakończył się podziałem punktów.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę 13 maja o 17:00 w Tarnobrzegu z Siarką.