345449076_1271054766832194_1835585801900479555_n

Od 28 maja do 24 września można odwiedzać wystawę „Piłka nożna i jej siedlecka historia”, powstałą z inicjatywy Muzeum Regionalnego w Siedlcach i MKP „Pogoń”.

Na zwiedzających czeka fantastyczna przygoda z historią piłki nożnej zarówno w wymiarze ogólnoświatowym, piłkarstwa w Polsce oraz jej dziejów na terenie Siedlec. Wśród eksponatów znalazły się między innymi korki Roberta Lewandowskiego, rękawice bramkarskie Adama Matyska, koszulka meczowa Reprezentacji Polski Marcina Żewłakowa oraz komplet Jerzego Dudka. To jednak dotyczy współczesności. Do bardziej wiekowych pamiątek, zaliczyć można z pewnością koszulkę Brazylijczyka Pele, czy prawdziwy „biały kruk” – Proporczyk 22 Pułku Piechoty, którego inicjatywę sportową uznaje się za jedną z pierwszych na terenie Siedlec.

Oddzielna sala została poświęcona Pogoni Siedlce – znajdują się tam liczne puchary, koszulki i historyczne zdjęcia, przekazane przez byłych i obecnych zawodników – między innymi przez Cezarego Demianiuka czy Janusza Dyniewicza. Z inicjatywy Muzeum Legii, do Siedlec trafiło wiele pamiątek związanych z Arturem Borucem – korki, koszulki meczowe z Reprezentacji Polski, Legii Warszawa, Celtic Glasgow czy występów w Anglii. Z pewnością sporą atrakcją dla odwiedzających dzieci, będzie podobizna Roberta Lewandowskiego stworzona z 70 000 klocków LEGO.

Poniżej kilka ujęć z wernisażu wystawy: