motor

Pogoń Siedlce uległa w Lublinie zespołowi Motoru 1:4.

Do składu Pogoni po pauzie za kartki wrócił Tomasz Lewandowski.

W 4 minucie spotkania groźnie zaatakowali gospodarze. Piotr Ceglarz otrzymał piłkę w pobliżu bramki Pogoni, uderzył, ale z linii bramkowej piłkę wybił jeden z defensorów Pogoni. Pogoń odpowiedziała w 8 minucie strzałem Cezarego Demianiuka. Na posterunku był jednak Łukasz Budziłek. Kolejne minuty to zagrożenie pod bramką Pogoni po stałych fragmentach gry Motoru. Pogoniści mogli pokusić się o gole po strzałach Bartosza Wicenciaka i Jakuba Peka.

Po godzinie gry gospodarze objęli prowadzenie. Pierwszy strzał obronił Maciej Kikolski, ale wobec dobitki Arkadiusza Najemskiego był bezradny. Trzy minuty później padła druga bramka. Kikolski odbił piłkę przed siebie po wstrzeleniu przez jednego z piłkarzy Motoru, do niej dopadł Kacper Wełniak i wpakował futbolówkę do siatki. W 67 minucie odpowiedziała Pogoń kontaktowym golem. Marcinho ładnym uderzeniem z 30 metrów dał nadzieje biało-niebieskim. Za chwilę ponownie Marcinho sprawdził czujność Budziłka. Niestety, mimo prób Pogonistów to Motor zadał jeszcze dwa ciosy. Najpierw z rzutu karnego po faulu Wicenciaka na Mariuszu Rybickim Rafał Król poszkodowany podwyższył na 3:1, a w doliczonym czasie gry zawodników Marka Saganowskiego dobił po kontrze Michał Król.

Byłym trenerem Motoru jest aktualny szkoleniowiec Pogoni – Marek Saganowski. W Motorze występili byli zawodnicy Pogoni: Piotr Ceglarz, Marcel Gąsior i Mariusz Rybicki. Z kolei kiedyś w zespole z Lublina grali występujący w Pogoni: Maciej Kołoczek i Mateusz Majewski.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę 1 kwietnia o 15:00 w Siedlcach z GKS Jastrzębie.

eWinner II liga

23 kolejka

Motor Lublin – Pogoń Siedlce 4:1 (0:0)

Bramki: Arkadiusz Najemski 60, Kacper Wełniak 63, Rafał Król 84 (k), Michał Król 90+2 – Marcinho 67

Motor: 53. Łukasz Budziłek – 17. Filip Wójcik, 21. Sebastian Rudol (60, 25. Bartosz Zbiciak), 18. Arkadiusz Najemski, 24. Filip Luberecki – 77. Piotr Ceglarz (66, 7. Mariusz Rybicki), 55. Marcel Gąsior (80, 34. Wojciech Reiman), 73. Jakub Lis (66, 13. Mikołaj Kosior), 10. Rafał Król, 26. Michał Król – 19. Kacper Wełniak (80, 27. Dawid Kasprzyk)

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak (77, 98. Maciej Kołoczek), 2. Tomasz Lewandowski, 19. Maciej Wichtowski, 10. Krystian Miś (85, 26. Michał Rutkowski) – 20. Cezary Bujalski (46, 29. Marcinho), 6. Jakub Pek (62, 21. Mateusz Majewski), 7. Damian Szuprytowski (85, 8. Kamil Włodyka), 99. Bartosz Wicenciak, 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak

Żółte kartki: Sebastian Rudol 49, Mikołaj Kosior 75 – Bartosz Wicenciak 62, Przemysław Misiak 71

Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn)