legio

MKP Pogoń zremisował z III-ligową Legionovią Legionowo 2:2.

Pierwsze minuty meczu były lepsze w wykonaniu Pogonistów. Najpierw w poprzeczkę trafił Bartosz Wicenciak, a w 11 minucie do siatki piłkę skierował Maciej Wichtowski, wykorzystując zgranie Damiana Nowaka. Dziesięć minut później odpowiedziała Legionovia trafieniem Szymona Wiejaka. W końcówce pierwszej połowy gola dającego prowadzenie zdobyli goście za sprawą dobitki strzału Dawida Papazjana przez Michała Suchanka.

Jedyna bramka w drugiej części gry padła dopiero w 88 minucie meczu. Wtedy to Mateusz Majewski wykorzystał dośrodkowanie Damiana Szuprytowskiego i głową pokonał golkipera przeciwników.

W Legionovii zagrał były piłkarz Pogoni – Bartosz Rymek. Z kolei w biało-niebieskich wystąpili: Ernest Dzięcioł, Maciej Kikolski i Krystian Miś, w przeszłości związani z klubem z Legionowa.

Kolejne spotkanie sparingowe Pogoń rozegra w sobotę 4 lutego o 12:00 z III-ligową Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Sparing

Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo 2:2 (1:2)

Bramki: Maciej Wichtowski 11, Mateusz Majewski 88 – Szymon Wiejak 21, Michał Suchanek 43

Pogoń: (I połowa) 12. Jakub Kowynia – 23. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 19. Maciej Wichtowski, 10. Krystian Miś – 29. Marcinho, 14. Jakub Sinior, 8. Kamil Włodyka, 99. Bartosz Wicenciak, 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak. (II połowa) 70. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 4. Adam Lewkowski, 26. Michał Rutkowski, 3. Szymon Mucha – 16. Krystian Gryglak, 14. Jakub Sinior (74, 15. Marcel Grochowski), 31. Ernest Dzięcioł, 7. Damian Szuprytowski, 11. Tomasz Mamis – 21. Mateusz Majewski

Legionovia: Jan Krzywański – Mikołaj Gibas, Daniel Choroś, Adam Waszkiewicz – Kacper Kaczorowski, Kamil Kumoch (50 Bartosz Rymek), Bartosz Rymek (46 Patryk Koziara), Grzegorz Wojdyga (46 Karol Barański) – Michał Suchanek (46 Stanisław Mitura), Szymon Wiejak, Dawid Papazjan

Żółte kartki: Bartosz Wicenciak 4, Tomasz Lewandowski 27, Jakub Sinior 55

Czerwona kartka: Kamil Kumoch 50 (Legionovia, za brutalny faul)

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)