45624480_1891329400953111_2834321022541365248_n

W piątek 20 stycznia 2023 roku, Miejski Klub Piłkarski Pogoń Siedlce, zorganizował spotkanie noworoczne dla sponsorów i przyjaciół klubu. Hasłem przewodnim spotkania, stało się stwierdzenie – Pogoń Siedlce, klub nas wszystkich.

Wśród zaproszonych gości znalazło się wielu przedstawicieli siedleckiego środowiska biznesowego i samorządowego. Wśród osób obecnych na spotkaniu, znaleźli się także społecznicy i wiele osób zaangażowanych w akcję wspierania klubu podczas zeszłorocznych starań o przetrwanie, znanych szerzej jako inicjatywa „Ratuję Pogoń”.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania zaproszonych gości przez prezesa klubu – Łukasza Jarkowskiego, który w swoim wystąpieniu podsumował aktualne działania biało-niebieskich. Zwrócił przede wszystkim uwagę na drogę jaką Pogoń przeszła przez ostatni rok – od klubu znajdującego się na skraju funkcjonowania, po udział w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski z dużymi szansami na historyczny awans do kolejnej rundy.

W trakcie wydarzenia, obecny koordynator najstarszych roczników w Akademii – trener Damian Guzek, został uhonorowany przez Prezydenta Andrzeja Sitnika za szlachetną postawę wobec siedleckiego sportu.

Zagadnienia te w drugim z zaplanowanych na ten dzień wystąpień, rozwinął menadżer klubu Grzegorz Koprukowiak – ile można zrobić w 456 dni? Tak brzmiało pytanie otwierające wystąpienie. Tyle bowiem minęło od walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego, podczas którego wybrano nowy zarząd i zapoczątkowano zmiany zmierzające do aktualnego sposobu funkcjonowania klubu. Pogoń Siedlce w myśl zaprezentowanego planu, ma być klubem otwartym, skupionym na budowaniu społeczności, wychodzeniu do kibiców podczas różnego rodzaju inicjatyw.

Klub w swojej filozofii skupia się również na wychowywaniu młodzieży. W Mościbrody Akademii MKP Pogoń Siedlce w ciągu ostatniego roku przybyło ponad 100 nowych dzieci. Dalszy plan jest taki, aby umiejętnie planować rozwój ich kompetencji. Wskazany cel ma zmierzać do zmniejszenia skali przedwczesnego opuszczania klubu na rzecz gry w innych środowiskach.  Władze Pogoni wyrażają nadzieję, że młodzież z Akademii rozwijać się będzie w harmonijny sposób, aby poprzez pierwszy zespół wkraczać do seniorskiego futbolu – Chcemy, by zawodnicy odchodzili z Pogoni jako ukształtowani gracze, a pierwszy zespół był dla nich bramą do dalszego rozwoju i wielkiego świata futbolu. Chcemy by nasi wychowankowie opuszczali Pogoń w odpowiednim na to momencie – dodał menadżer klubu.

Aby to uczynić, klub planuje wdrożyć projekt funduszu stypendialnego, który stanowiłby wsparcie finansowe na pokrycie kosztów sprzętu, dojazdu i edukacji sportowej.

Klub w kolejnych miesiącach planuje dalszy rozwój inicjatyw społecznych. Pogoń już dziś aktywnie uczestniczy w akcjach dobroczynnych. Zawodnicy, wolontariusze i pracownicy klubu wspierają potrzebujących kibiców zbiórkami charytatywnymi, udziałem w wydarzeniach czy przekazaniem nagród rzeczowych na licytacje. Istotnym elementem tożsamości Pogoni jest odpowiedzialność społeczna, wyrażona między innymi we współpracy z Fundacją Nie Zapomnij o Nas, działającej na rzecz Bohaterów Powstania Warszawskiego.

Podczas wydarzenia miało miejsce także kilka występów artystycznych. Przed publicznością swoje umiejętności zaprezentowały między innymi piosenkarki Maja Chazan i Gabriela Woźnica, utytułowane tancerki – Lena Nowosad i Nina Jarkowska, oraz półfinalista programu Mam Talent – iluzjonista Maciej Pęda.

Menadżer klubu Grzegorz Koprukowiak zapowiedział także, że należy spodziewać się kontynuacji inicjatywy Mobilnej Akademii Pogoni Siedlce, która w okresie letnim przy wsparciu spółki Energa z Grupy Orlen, odwiedziła ponad 10 miejscowości z regionu, prowadząc treningi z młodzieżą szkolną.

Władze Klubu z prezesem Łukaszem Jarkowskim na czele podkreślają, że Klub wkracza w nowy etap, który staje się jednocześnie nowym otwarciem, a Pogoń jako klub coraz bardziej staje się społecznością wszystkich kibiców i przyjaznych jej osób.