DSC_5476

MKP Pogoń w ramach 28 kolejki eWinner II ligi zmierzy się w Kaliszu z miejscowym KKS 1925. Mecz zaplanowano na Wielki Piątek 15 kwietnia, o godz. 19:00.

W poprzedniej kolejce drużyna z Kalisza uległa w Krakowie z Hutnikiem 0:2. Z kolei Pogoniści na własnym stadionie bezbramkowo zremisowali z Chojniczanką Chojnice. Jesienią w pojedynku piątkowych rywali górą okazała się drużyna z Siedlec wygrywając 1:0 po golu Miłosza Przybeckiego. W ligowej tabeli obie drużyny ze sobą sąsiadują. Pogoń jest na 11 miejscu z dorobkiem 35 punktów, KKS 1925 zajmuje 12 lokatę z 33 punktami.

W przeszłości w zespole z Kalisza występował zawodnik Pogoni – Nikodem Fiedosewicz oraz Paweł Łydkowski. W związku z czerwoną kartką otrzymaną w meczu z Chojniczanką Chojnice, w dwóch najbliższych spotkaniach ligowych, na ławce trenerskiej zasiądzie asystent Damiana Guzka – trener Maciej Soroka.

Spotkanie KKS 1925 – Pogoń poprowadzi sędzia Rafał Rokosz z Katowic.

W Wielki Czwartek 14 kwietnia o 17:00 swój mecz rozegrają rezerwy Pogoni. Podopieczni Adriana Świderskiego zmierzą się w Piasecznie z miejscowym MKS.