DSC_4581

Siedlecka Pogoń w Grodzisku Mazowieckim zwyciężyła ze swoją imienniczką 2:1.

Biało-niebiescy w spotkaniu musieli sobie poradzić bez najlepszego strzelca – Macieja Górskiego, który pauzował za nadmiar żółtych kartek.

Początek spotkania nie obfitował wiele sytuacji podbramkowych. Obie drużyny skupiły się na rozpoznaniu rywala. W 27 minucie goście objęli prowadzenie. Miłosz Przybecki wstrzelił piłkę w pole karne, a akcję skutecznie zamknął Krystian Miś. Cztery minuty później po akcji na prawym skrzydle zdecydował się na strzał, lecz uderzył nad bramką. W 37 minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Jakub Kołoczek uderzył z rzutu wolnego, a piłka znalazła się w siatce.

W 51 minucie MKP mógł objąć prowadzenie po strzale Misia, ale piłka powędrowała nad poprzeczką. Kilkanaście minut później z rzutu wolnego niecelnie uderzał Mateusz Piotrowski. W 86 minucie siedlczanie osiągnęli zamierzony cel. Cezary Demianiuk wrzucił piłkę w pole karne, a Wiktor Preuss głową skierował futbolówkę do siatki.

W Pogoni Grodzisk Mazowiecki wystąpili byli zawodnicy biało-niebieskich: Bartłomiej Urbański, Michał Wrzesiński i Rafał Zembrowski.

Kolejne spotkanie podopieczni Damiana Guzka rozegrają w sobotę 9 kwietnia o 16:00 w Siedlcach z Chojniczanką Chojnice.