hutnik

MKP Pogoń przegrał na własnym stadionie z Hutnikiem Kraków 0:3.

Do składu po pauzie za kartki wrócił Wojciech Trochim. Do zmiany doszło także na bramce siedlczan, w której stanął Rafał Misztal.

Aktywniej w pierwszej połowie rozgrywali piłkę przyjezdni. Jako pierwszy groźny strzał na bramkę Rafała Misztala oddał Patryk Kieliś. Odpowiedział po drugiej stronie boiska Marcin Kozłowski, jednak nie trafił w światło bramki. Kilkanaście minut później z rzutu wolnego szczęścia próbował Dominik Zawadzki. Chwilę później na strzał zdecydował się Miłosz Przybecki, lecz nie zaskoczył Bartłomieja Frasika. W 31 minucie goście objęli prowadzenie po główce Kamila Sobali. Przed przerwą swoje szanse na wyrównanie mieli jeszcze Maciej Górski po centrze Wiktora Preussa i Przemysław Misiak, który trafił do bramki, ale znajdował się na spalonym.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej odsłony mogła paść wyrównująca bramka, ale piłka po strzale Wojciech Trochima z rzutu wolnego trafiła w słupek. Za chwilę piłka znów trafiła w słupek po uderzeniu Górskiego. W 69 minucie prowadzenie gości podwyższył Łukasz Kędziora, a dziesięć minut potem wynik na 3:0 ustalił Daniel Hoyo-Kowalski. Końcówka spotkania nie przyniosła już więcej bramek i siedlczanie zakończyli rok porażką na własnym obiekcie.

W Hutniku wystąpił Michał Kitliński, kiedyś piłkarz MKP Pogoń.

Mecz z Hutnikiem był dla podopiecznych Damiana Guzka ostatnim ligowym w tym roku. Za tydzień Pogoniści mają jeszcze w planach rozegranie towarzyskiego trójmeczu w Warszawie z Okęciem i Skrą.

 

eWinner II liga

20 kolejka

Pogoń Siedlce – Hutnik Kraków 0:3 (0:1)

Bramki: Kamil Sobala 31, Łukasz Kędziora 69, Daniel Hoyo-Kowalski 79

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 11. Wiktor Preuss, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 98. Maciej Kołoczek (73, 6. Mateusz Piotrowski) – 7. Miłosz Przybecki, 9. Wojciech Trochim (82, 15. Eduards Višņakovs), 18. Miguel López (46, 17. Bartosz Rymek), 10. Marcin Kozłowski (46, 14. Michał Kobiałka), 56. Cezary Demianiuk (25, 24. Przemysław Misiak) – 22. Maciej Górski

Hutnik: 1. Bartłomiej Frasik – 2. Tomasz Jaklik, 45. Daniel Hoyo-Kowalski, 4. Łukasz Kędziora, 23. Piotr Stawarczyk, 13. Piotr Zmorzyński – 25. Patryk Kieliś (82, 5. Miłosz Drąg), 7. Krzysztof Świątek, 11. Dominik Zawadzki – 8. Kamil Sobala (68, 10. Abdallah Hafez), 38. Jakub Wilczyński (61, 28. Michał Kitliński)

Żółte kartki: Wojciech Trochim 17 – Daniel Hoyo-Kowalski 34, Jakub Wilczyński 45+1, Kamil Sobala 46, Patryk Kieliś 54, Łukasz Kędziora 61

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce)

Widzów: 599