DSC_5492

W środę 27 października o 13:00 w Siedlcach Pogoń zmierzy się z Motorem Lublin w ramach 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski.

Motor Lublin to ligowy rywal siedlczan. W sierpniowym spotkaniu z MKP Pogoń lublinianie musieli uznać wyższość biało-niebieskich, przegrywając w Siedlcach 2:4. Ostatnie 5 ligowych spotkań Motoru zakończyło się remisami, w tym ostatnie z Sokołem Ostróda 1:1. Ostatnie zwycięstwo podopieczni Marka Saganowskiego zanotowali 22 września w ramach Fortuna Pucharu Polski z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0.

Pogoń w minionej kolejce uległa liderowi rozgrywek Stali Rzeszów 0:3. W poprzedniej rundzie pucharu tysiąca drużyn siedlczanie wygrali z Sokołem Ostróda 2:0, jednak po weryfikacji mecz zweryfikowano jako walkower dla podopiecznych Damiana Guzka 3:0. W ligowej tabeli eWinner II ligi Motor zajmuje 6 miejsce z dorobkiem 22 punktów, Pogoń jest na 14 miejscu z 17 punktami.

Zawodnikami Motoru są byli Pogoniści: Piotr Ceglarz i Maciej Firlej. Z kolei Pogoń reprezentują: Robert Majewski, Bartosz Rymek i Julien Tadrowski – byli piłkarze Motoru.

Mecz Pogoń – Motor poprowadzi sędzia Filip Kaliszewski z Gdańska.