DSC_3269

Rezerwy Pogoni pokonały na własnym boisku KS Raszyn 2:0. Łupem bramkowym podzielili się: Miguel López i Jan Helak.

W kadrze rezerw Pogoni na mecz z Raszynem znalazło się ośmiu zawodników z kadry II-ligowca.

Spotkanie było wyrównane i nie obfitowało w wiele sytuacji podbramkowych. W 33 minucie Pogoniści objęli prowadzenie po akcji Miguela Lópeza, który na raty pokonał Marcina Marcinkowskiego. Gdy wydawało się, że w drugiej połowie goście mogą powalczyć o zmianę rezultatu, w 68 minucie Krzysztof Pikus ujrzał czerwoną kartkę. Wykluczenie było konsekwencją drugiej żółtej kartki, którą dostał za protest w kierunku sędziego za „żółtko” obejrzane chwile wcześniej. Napastnik próbował wymusić rzut karny. Osłabiony Raszyn nie był już w stanie zmienić losów meczu, choć aktywny Sylwester Patejuk kilkakrotnie sprawdzał czujność Maksyma Wadacha. W końcówce meczu Jan Helak, po jednej z kontr ustalił wynik spotkania.

Kolejne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w środę 22 września o 16:30 w Skórcu z miejscowym Naprzodem.