DSC_6996

Siedlecka Pogoń w pierwszym tegorocznym sparingu zremisowała z III-ligowym Podlasiem Biała Podlaska 2:2. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Miłosz Przybecki i Piotr Pierzchała.

W spotkaniu sztab szkoleniowy siedleckiej Pogoni przyglądał się 26-letniemu hiszpańskiemu obrońcy Javierowi Bernalowi z Almagro CF, Wiktorowi Bućce z rezerw Znicza Pruszków oraz Przemysławowi Misiakowi z rezerw Pogoni.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Pogoni, choć jako pierwsi groźnie zaatakowali bialczanie. W 11 minucie Olaf Martynek sprawdził czujność nowego bramkarza siedlczan Bartosza Klebaniuka. Osiem minut później Pogoń objęła prowadzenie. Bartosz Rymek obsłużył Miłosza Przybeckiego, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości. Pogoniści zdobyli kolejnego gola autorstwa Bartłomieja Olszewskiego, lecz sędzia dopatrzył się spalonego. W końcówce połowy wracający po kontuzji Franciszek Wróblewski trafił w słupek.

W 51 minucie z dystansu uderzał Mateusz Piotrowski, lecz nie trafił w światło bramki. Pięć minut potem Podlasie wyrównało. Na strzał z dystansu zdecydował się Martynek, piłka odbiła się jeszcze od Dominika Barciaka i zmyliła interweniującego Alberta Posiadałę. W 72 minucie podopieczni Rafała Borysiuka objęli prowadzenie, a do siatki przy dalszym słupku trafił Bartosz Buraczewski. Pogoniści do samego końca spotkania dążyli do zdobycia wyrównującej bramki. Kwadrans przed zakończeniem meczu Ishmael Baidoo trafił w boczną siatkę. Minutę przed końcem zawodnicy prowadzeni przez Bartosza Tarachulskiego zdołali wyrównać. Piłkę po rzucie rożnym niefortunnie wybił obrońca Podlasia, do futbolówki doszedł Piotr Pierzchała i z kilku metrów wyrównał stan meczu.

W Podlasiu wystąpili byli piłkarze Pogoni: Tomasz Nieścieruk i Maciej Wojczuk. Z kolei w sztabie szkoleniowym Pogoni znajduje się Przemysław Sałański, niegdyś trener drużyny z Białej Podlaskiej.

Kolejny sparing siedlecka Pogoń rozegra w najbliższą sobotę 23 stycznia o 14:00 w Lubartowie z I-ligowym Górnikiem Łęczna.

Sparing

Pogoń Siedlce – Podlasie Biała Podlaska 2:2 (1:0)

Bramki: Miłosz Przybecki 19, Piotr Pierzchała 19 – Olaf Martynek 56, Bartosz Buraczewski 72

Pogoń: (I połowa) 95. Bartosz Klebaniuk – 18. Ivan Očenáš, 55. Oskar Repka, 26. Javier Bernal, 14. Bartłomiej Olszewski – 77. Eryk Więdłocha, 4. Oskar Sewerzyński, 17. Bartosz Rymek, 93. Krzysztof Kołodziej, 23. Franciszek Wróblewski – 19. Miłosz Przybecki. (II połowa) 95. Albert Posiadała – 6. Mateusz Piotrowski, 99. Dominik Barciak, 31. Bartosz Brodziński, 13. Przemysław Misiak – 11. Ishmael Baidoo, 32. Dawid Nojszewski, 7. Piotr Marciniec, 34. Wiktor Bućko, 10. Marcin Kozłowski II – 15. Piotr Pierzchała

Podlasie: Wiktor Krasowski (46 Oskar Kasperek) – 5. Przemysław Skrodziuk, (46, 2. Michał Czarnecki), 8. Tomasz Nieścieruk (55, 5. Przemysław Skrodziuk), 17. Jarosław Kosieradzki, 18. Sebastian Całka (46, 19. Mariusz Łukasiewicz) – 13. Paweł Zabielski (46, 11. Kacper Dmitruk), 15. Tomasz Andrzejuk (46, 99. Gabriel Mierzwiński), 10. Jakub Łęcki (70, 16. Aleksander Olszewski), 7. Kamil Kocoł (70, 20. Bartosz Buraczewski), 14. Olaf Martynek (63, 97. Maciej Wojczuk) – 97. Maciej Wojczuk (46, 9. Maciej Chmielewski)

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)