45624480_1891329400953111_2834321022541365248_n

Już 21-22 sierpnia, odbędzie się pierwsza edycja kursu skautingowego z MKP Pogoń Siedlce połączona z obserwacją meczu na żywo pomiędzy MKP Pogoń Siedlce a Motorem Lublin.

MKP Pogoń Siedlce budując struktury skautingu wychodzi z inicjatywą kursu skautingowego! Każdy z uczestników szkolenia, ma szansę na udział w kursie pod okiem dyrektora sportowego Marcina Burkhardta i Grzegorza Koprukowiaka.

W ramach kursu, uczestnicy będą mieli okazję do spotkania się w Siedlcach z dyrektorem sportowym – Marcinem Burkhardtem, odpowiedzialnym za skauting menadżerem klubu – Grzegorzem Koprukowiakiem. Podczas kursu dowiesz się w jaki sposób skaut obserwuje spotkanie, jak fachowo analizuje się mecz pod kątem umiejętności i potencjału gry zawodnika, oraz zespołu. Poznasz też tajniki obserwacji gracza i różnicę w ocenie umiejętności seniorów i juniorów.

Zgłaszając się na kurs, weźmiesz udział w dwudniowym szkoleniu, wraz z obserwacją meczu na żywo.

Zapisz się na kurs skautingowy, pisząc wiadomość na adres skauting@mkppogonsiedlce.pl Cena uczestnictwa w kursie skautingowym wynosi – 590 PLN

Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 25 osób. Harmonogram Kursu Skautingowego dostępny jest w tym miejscu.

Prelegenci Kursu Skautingowego:

Marcin Burkhardt – Dziesięciokrotny reprezentant Polski, były zawodnik takich klubów jak Amica Wronki, Jagiellonia Białystok czy Legia Warszawa. Mistrz Polski oraz dwukrotny zdobywca Pucharu z Legią Warszawa i Jagiellonią Białystok z którą sięgnął także po Superpuchar Polski. Reprezentował także barwy klubów zagranicznych  – szwedzkiego IFK Norrköping, ukraińskiego Metalista Charków, bułgarskiego Cherno More Warna, z którym zdobył Puchar Bułgarii. Były zawodnik Pogoni Siedlce, w której pracuje obecnie na stanowisku Dyrektora Sportowego.

Grzegorz Koprukowiak – Wykładowca AWF Warszawa, ubiegający się o nadanie naukowego tytułu doktora. Współpracował z Akademią Piłkarską Legii Warszawa jako pedagog. Autor  publikacji naukowych dotyczących skautingu  w piłce nożnej – między innymi podręcznika wydanego wspólnie z przedstawicielami Niemieckiej Federacji Piłkarskiej (DFB) czy FC Basel. Prelegent konferencji poświęconych piłce nożnej. Współzałożyciel projektu Scouts for Football, w ramach do 2019 roku którego szkolił skautów i współpracował przy projektach skautingowych z Wisłą Kraków, Widzewem Łódź, Legią Warszawa czy Piastem Gliwice. Były konsultant Norweskiej Federacji Piłkarskiej (NFF). Od lipca 2021 objął w Pogoni Siedlce stanowisko Menadżera Klubu.

Łukasz Chmielewski – Trener piłkarski ubiegający się o licencję piłkarską UEFA Pro. Były współpracownik Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz trener Victorii Sulejówek, Pelikana Łowicz, Polonii Warszawa oraz Ząbkovii Ząbki. Od 2020 roku związany z Akademią Piłkarską Pogoń Siedlce jako jej dyrektor.