wislapul

MKP Pogoń uległ w meczu sparingowym Wiśle Puławy 0:4.

W spotkaniu szansę pokazania się otrzymali awizowani w zapowiedzi zawodnicy, a także znany z występów w biało-niebieskich – Maciej Wichtowski.

Pierwsza połowa spotkania należała do lepiej spisujących się gospodarzy, którzy kilkakrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Rafała Misztala. Ze strony Pogoni najlepsze okazje na gola miał Maciej Górski, lecz zabrakło skuteczności. W końcówce odsłony Wisła wyszła na prowadzenie po golu testowanego zawodnika.

Po zmianie stron i roszadach w obu zespołach obraz gry nie zmienił się. W dalszym ciągu przeważali zawodnicy beniaminka eWinner II ligi, dodatkowo, w porównaniu do pierwszej połowy – poprawili swoją skuteczność. Nią popisał się Łukasz Kacprzycki podwyższając prowadzenie swojego zespołu na 2:0 strzałem z rzutu karnego, a za chwilę celnie główkując. Czwartego gola dla Wisły strzelił Jakub Konc.

W Wiśle Puławy zagrał Adrian Paluchowski, w przeszłości piłkarz MKP Pogoń. Z kolei w zespole Bartosza Tarachulskiego kilka minut zaliczył (zszedł z powodu kontuzji) testowany Michał Kobiałka, kiedyś reprezentujący Wisłę.

Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 4:0 (1:0)

Bramki: zawodnik testowany II 45, Łukasz Kacprzycki 63 k, 65, Jakub Konc 85

Wisła: (I połowa) 93. Kacper Kołotyło – 27. Dominik Cheba, 3. Lukáš Kubáň, 4. Mateusz Pielach, 2. zawodnik testowany I – 10. Bartłomiej Bartosiak, 74. Przemysław Skałecki, 10. Carlos Daniel, 8. zawodnik testowany II, 19. Ednilson Furtado – 87. Adrian Paluchowski. (II połowa) 33. Piotr Owczarzak – 11. Karol Czelny, 25. Błażej Cyfert, 18. Łukasz Wiech, 55. zawodnik testowany III – 8. zawodnik testowany II (63, 99. Jakub Figura), 20. Konrad Pyska (79, 90. Jakub Konc), 44. Kacper Kondracki, 7. Krystian Puton, 29. Łukasz Kacprzycki – 27. Emil Drozdowicz

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, 33. Maksym Wadach) – 99. Miguel López (46, 8. Hubert Antkowiak), 31. Maciej Wichtowski, 18. Kamil Rokosz (46, 8. Robson Ricardo; 67, 18. Kamil Rokosz), 25. Michał Kwiecień (46, 14. Krystian Miś) – 7. Miłosz Przybecki (71, 34. Cezary Bujalski), 6. Wojciech Trochim (20, 16. Mateusz Piotrowski), 77. Michał Kobiałka (5, 10. Marcin Kozłowski; 67, 21. Dominik Leszczuk), 11. Wiktor Preuss, 23. Franciszek Wróblewski (67, 32. Dawid Nojszewski) – 22. Maciej Górski (75, 17. Adriano Cheganças)

Żółta kartka: Dominik Cheba 10

Sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin)