DSC_0373

Rezerwy Pogoni pokonały V-ligową Lutnię Piszczac 3:0. W sparingu zaprezentowali się testowani zawodnicy pod kątem gry w pierwszej drużynie.

W meczu zagrali m.in. 23-letni skrzydłowy Ion Drăgan z mołdawskiego CSF Speranta Nisporeni oraz 21-letni środkowy pomocnik Bartłomiej Urbański z Chojniczanki II Chojnice. Obaj zawodnicy obserwowani byli przez sztab szkoleniowy II-ligowca.

Do przerwy w spotkaniu kibice nie zobaczyli bramek. Dopiero po zmianie stron siedlczanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 57 minucie Urbański zagrał do Cezarego Bujalskiego, a ten dał prowadzenie biało-niebieskim. Sześć minut później asystował Bujalski, a na 2:0 podwyższył Drăgan. Wynik ustalił w końcówce spotkania Maciej Litwiński, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na samym sobie.

Ostatni sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej podopieczni Damiana Guzka rozegrają za tydzień w sobotę 7 marca z Naprzodem Skórzec.

Pogoń II Siedlce – Lutnia Piszczac 3:0 (0:0)

Bramki: Cezary Bujalski 57, Ion Drăgan 63, Maciej Litwiński 90 (k)

Pogoń II: 30. Kamil Ostrowski (63 Sebastian Wasilczyk) – 22. Robert Jóźwiuk (46, 18. Jakub Jopek), 15. Dawid Ardej, 6. Przemysław Rodak, 4. Michał Markiewicz (46, 11. Maciej Litwiński) – 14. Ion Drăgan, 8. Bartłomiej Urbański, 10. Maciej Gawinkowski (46, 13. Dawid Nojszewski), 13. Igor Łęczycki, 19. Jakub Grzebieliszewski (46, 25. Karol Wszoła) – 13. Michał Filipek (46, 18. Cezary Bujalski)

Sędzia: Emilia Strzalińska (Siedlce)