DSC_3281

Rezerwy siedleckiej Pogoni w drugim meczu kontrolnym zremisowały z ligowym rywalem – Podlasiem Sokołów Podlaski 1:1.

W meczu z Podlasiem Pogoniści wystąpili w młodzieżowym składzie.

W 7 minucie groźniej zaatakowali goście. Z rzutu wolnego uderzał Kacper Komycz i z problemami strzał obronił Kamil Ostrowski. W 17 minucie odpowiedział Jakub Jopek uderzeniem minimalnie obok bramki. Chwilę później szansę miał aktywny testowany pomocnik z Podlasia, który nie trafił w bramkę w sytuacji sam na sam z Ostrowskim. W 31 minucie ponownie testowany pomocnik Podlasia nie potrafił skierować piłki do siatki. W 36 minucie siedlczanie objęli prowadzenie. Błąd popełnił golkiper Podlasia Konrad Kotowski, a piłkę do pustej bramki skierował Dawid Nojszewski.

Po zmianie stron znów groźny był testowany pomocnik z Sokołowa Podlaskiego. Tym razem uderzył nad poprzeczką. Chwilę potem odpowiedzieli Pogoniści obiciem poprzeczki przez Igora Łęczyckiego po wrzutce z rzutu wolnego. W 73 minucie po dograniu Macieja Gawinkowskiego Michał Ambroziak miał idealną sytuację na podwyższenie wyniku, ale przestrzelił. W 77 minucie goście z Sokołowa Podlaskiego wyrównali. W narożniku pola karnego jeden z obrońców dopuścił się faulu i sędzia wskazał na rzut karny. Jego wykorzystał doświadczony Hubert Fabisiak. Po zdobytej bramce Podlasie miało jeszcze kilka okazji na gola: m.in Siedlecki z wolnego, Piotr Domański z bliska w bramkarza.

W Podlasiu zagrali byli Pogoniści: Jakub Bieliński, Adrian Czerski, Piotr GośPrzemysław JaczewskiMichał Panufnik i Paweł Piotrowski. Podlasie reprezentował w przeszłości Michał Ambroziak.

Kolejny sparing Pogoń II rozegra w sobotę 1 lutego o 14:30 z IV-ligowymi Orlętami Łuków.

Pogoń II Siedlce – Podlasie Sokołów Podlaski 1:1 (1:0)

Bramki: Dawid Nojszewski 36 – Hubert Fabisiak 77 (k)

Pogoń II: 30. Kamil Ostrowski (56 Oliwier Dang) – 93. Jakub Jopek, 13. Igor Łęczycki, 5. Dawid Ardej, 22. Maciej Litwiński (46, 13. Robert Jóźwiuk) – 25. Jakub Grzebieliszewski, 8. Dawid Nojszewski, 18. Karol Wszoła (22, 27. Sebastian Bober), 17. Maciej Gawinkowski (46, 10. Michał Filipek), 99. Jakub Rzewuski (56, 17. Maciej Gawinkowski) – 18. Bartosz Kryszczuk (46, 21. Michał Ambroziak)

Podlasie: Konrad Kotowski (46 Jakub Bieliński) – 13. Adrian Czerski, 18. Łukasz Buczyński, 3. Michał Panufnik, 13. zawodnik testowany – 15. zawodnik testowany, 6. Kacper Komycz, 7. Łukasz Supleński, 2. zawodnik testowany, 20. Przemysław Jaczewski – 19. Łukasz Skwarek. Grali także: 10. Przemysław Głowacz, 7. Hubert Fabisiak, 4. Piotr Domański, Michał Piotrowski, Paweł Piotrowski, Piotr Goś, Karol Przybyszewski

Żółte kartki: zawodnik testowany 8, Adrian Czerski 59

Sędzia: Paweł Wasiluk (Siedlce)