DSC_3156

Siedlecka Pogoń w swoim drugim meczu sparingowym zremisowała bezbramkowo z III-ligowym Hetmanem Zamość.

W Pogoni zaprezentowali się testowani zawodnicy: 25-letni obrońca Stali Rzeszów Dominik Sadzawicki, 25-letni słowacki defensor Ivan Očenáš (były zawodnik Olimpii Grudziądz), 21-letni hiszpański napastnik Joan Fígols Cruet „Joanet” i 21-letni hiszpański pomocnik Dani Ruiz (obaj CE Manresa), 24-letni nigeryjski napastnik Abdeen Abdul (Nybergsund IL-Trysil) oraz 22-letni ormiański pomocnik Howhannes Poghosjan (Pjunik-2 Erewan).

W 16 minucie groźnie zrobiło się pod bramką gości z Zamościa. Adam Mójta dośrodkowywał z rzutu wolnego, a strzał Kamila Walkowa obronił intuicyjnie Andrzej Sobieszczyk. Dziesięć minut później groźnie główkował testowany Abdul.

Po zmianie stron szansę na gola miał inny testowany napastnik. Strzał Joaneta z 16 metrów został zablokowany. W 71 minucie zza pola karnego uderzał Dani Ruiz, lecz nie trafił w światło bramki. Swoje szanse mieli także: Marcin Kozłowski II i Joanet. W końcówce meczu Hetman także mógł zdobyć zwycięskiego gola, ale błędu Patryka Kostyka nie wykorzystał Michał Efir.

Trenerem Hetmana Zamość jest były szkoleniowiec biało-niebieskich Marcin Płuska.

Kolejny sparing Pogoniści rozegrają w sobotę 1 lutego o 12:00 w Siedlcach z III-ligową Avią Świdnik.

Pogoń Siedlce – Hetman Zamość 0:0

Pogoń: 1. Mikołaj Smyłek (61, 12. Rafał Misztal) – 15. Dominik Sadzawicki (69, 13. Sebastian Barej), 18. Ivan Očenáš (69, 99. Dominik Barciak), 27. Tomasz Wełna (46, 31. Bartosz Brodziński), 6. Adam Mójta (46, 16. Karol Jaksik) – 19. Maciej Firlej (46, 21. Patryk Kostyk), 55. Oskar Repka (46, 11. Howhannes Poghosjan), 7. Piotr Marciniec (46, 23. Damian Mosiejko), 17. Mateusz Kluzek (46, 20. Marcin Kozłowski II), 9. Kamil Walków (46, 14. Dani Ruiz) – 22. Abdeen Abdul (57, 67. Joanet)

Hetman: 33. Andrzej Sobieszczyk – Przemysław Kanarek (59, 95. Dawid Skoczylas), 3. Rafał Kursa (59 zawodnik testowany), Norbert Myszka (46 Przemysław Żmuda), 29. Kacper Kopyciński (30 Damian Pupeć) – 95. Dawid Skoczylas (30 Przemysław Koszel), Szczepan Popko (46 Patryk Słotwiński), 7. Rafał Kycko (46 Michał Dudek), 9. Kamil Oziemczuk (46 Mikołaj Grzęda), Krzysztof Zaremba (59 Krzysztof Kopciński) – 11. Paweł Myśliwiecki (46, 6. Michał Efir)

Żółte kartki: Tomasz Wełna 44 – Krzysztof Zaremba 43, Dawid Skoczylas 85

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)