DSC_3303

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej Pogoniści po ciekawym meczu wygrali 2:1 ze Stalą Rzeszów.

Trener Marcin Płuska solidnie zamieszał składem po porażce ze Stalówką. Z jedenastki wypadli Maciej Firlej, Mateusz Kluzek, Tomasz Margol oraz Jakub Romanowicz. Na ich miejsca wskoczyli Dominik Barciak, Sebastian Krawczyk, Marcin Kozłowski II oraz Tomasz Wełna.

Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem przewagi Stali. Jedyna warta odnotowania sytuacja Pogoni została stworzona po rzucie wolnym. Z rzutu wolnego centrował Adam Mójta, a niepewnie interweniujący Piotr Głowacki był bliski swojaka. W 27 minucie Pogoń objęła prowadzenie. Damian Mosiejko uruchomił Marcina Kozłowskiego II, ten wpadł w pole karne i odegrał do Barciaka, który zdobył premierową bramkę na boiskach II ligi. Podrażniona Stal ruszyła do odrabiania strat. W 34 minucie Rafał Misztal tylko w sobie znany sposób odbił piłkę po ekwilibrystycznym strzale Błażeja Cyferta. Odpowiedź siedlczan była natychmiastowa i konkretna. Marcin Kozłowski II dograł do Mójty, który potężnym uderzeniem „pod ladę” pokonał Wiktora Kaczorowskiego. Tuż przed końcem pierwszej połowy Wojciech Reiman spróbował swoich sił zza pola karnego, ale piłka po uderzeniu z powietrza nieznacznie minęła słupek siedleckiej bramki. Damian Mosiejko odpowiedział równie groźnym strzałem z około 25 metrów. Do przerwy było 2:0 dla Pogoni.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Pogoni. W 49 minucie Bartłomiej Olszewski sfaulował Grzegorza Goncerza we własnej szesnastce. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Reiman i nie dał szans Misztalowi. Niespełna dziesięć minut później Olszewski zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka przeszła tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Kaczorowskiego. W 63 minucie Artur Pląskowski główkował w dobrze ustawionego Misztala po wrzutce Błażeja Szczepanka z prawej flanki. Na kwadrans przed końcem meczu rezerwowy Kamil Walków przedłużył dośrodkowanie Mójty z rzutu wolnego, po krótkim zamieszaniu do sytuacji strzałowej doszedł Brodziński, lecz strzelił nad poprzeczką. W 90 minucie Pogoniści zmarnowali okazję na zamknięcie meczu. Po kontrze strzał Walkowa został zablokowany, później dwie szanse miał Mosiejko, lecz zabrakło mu precyzji. Pomimo rozpaczliwych ataków Stali rezultat nie uległ już zmianie. Pogoń wygrała 2:1.

W przeszłości barwy Pogoni reprezentował Sebastian Pociecha.

W sobotę 23 listopada o 12:00 Pogoń zagra po raz trzeci z drużyną z Podkarpacia. Ostatnim wyjazdowym rywalem siedlczan w 2019 roku będzie Resovia.