_DSC2350

Czas na rundę rewanżową. W pierwszym meczu drugiej połowy sezonu Pogoniści podejmą Stal Rzeszów.

Stal to beniaminek II ligi, który posiada aspiracje sięgające gry na wyższym szczeblu. Klub ze stolicy Podkarpacia rozwija się z miesiąca na miesiąc. Praca wykonywana w Rzeszowie jest coraz częściej dostrzegalna i doceniana w Polsce. Stal po raz ostatni gościła w Siedlcach w 2014 roku w rozrywkach II ligi wschodniej. Od tego czasu w obu klubach zaszły ogromne zmiany.

Trenerem Stali jest Janusz Niedźwiedź, który w przeszłości był przymierzany do pracy w Siedlcach. Podobnie jak najlepszy strzelec Żurawi – Artur Pląskowski (6 goli). W poprzednim sezonie barwy Pogoni reprezentował Sebastian Pociecha, który w tym sezonie zaliczył dwa epizodyczne występy w Stali. W Rzeszowie swego czasu grał Tomasz Margol.

W pierwszej kolejce bieżącego sezonu Pogoń przegrała 2:3 w Rzeszowie. Gole dla Stali zdobyli Damian Sierant, Łukasz Mozler oraz Michał Nawrot. Dla siedlczan trafili Bartosz Brodziński i Bartosz Wiktoruk.

Arbitrem spotkania będzie Mariusz Korpalski z Torunia. W sezonie 2017-18 tenże sędzia prowadził trzy mecze Pogoni. We wszystkich był ten sam wynik – 0:0.

Początek niedzielnego meczu o 13:00.

 

Zagrożeni pauzą:

Bartosz Brodziński, Tomasz Margol, Damian Mosiejko, Bartłomiej Olszewski, Piotr Smołuch (po 3 żółte kartki)