DSC_2464

W 17 kolejce Pogoń podejmie Stal Stalowa Wola.

Pierwotnie mecz miał zostać rozegrany na wyjeździe, jednak Stalówka poprosiła o zamianę terminów. W ostatniej kolejce pierwszej rundy spotkanie zostanie więc rozegrane w Siedlcach, a rewanż na mecie sezonu w Stalowej Woli.

Stalówka z racji remontu swojego stadionu rozgrywała domowe mecze w Boguchwale. W poprzednim sezonie gra w podrzeszowskiej miejscowości służyła zielono-czarnym. W obecnych Stal lepiej radzi sobie na wyjazdach niż u siebie. Najbliższy rywal Pogoni nie wygrał ani jednego spotkania u siebie.

Kiepskie wyniki Stali doprowadziły do zmian na stanowisku trenera. Od 26 sierpnia za wyniki Stalówki odpowiada Szymon Szydełko. 36-letni trener przez całą swoją dotychczasową karierę szkoleniową związał z Podkarpaciem. W 10 meczach pod jego wodzą Stal ugrała 9 punktów (2 zwycięstwa, 3 remisy, 5 porażek).

Pogoń grała 8-krotnie ze Stalówką. Nigdy w tych meczach nie padł remis. Siedlczanie zwyciężali pięć razy, zaś Stal trzy. W bramkach lepsi są biało-niebiescy (12-10).

W przeszłości w Pogoni grał pomocnik Stalówki Piotr Mroziński.

Arbitrem spotkania będzie Jacek Lis z Katowic. W poprzednim sezonie to był szczęśliwy sędzia dla Pogoni. To on był rozjemcą w meczach z Gryfem Wejherowo (7:2) oraz Resovią (3:1).

Początek sobotniego meczu o 16:30.

 

Zagrożeni pauzą:

Bartosz Brodziński, Tomasz Margol, Damian Mosiejko, Bartłomiej Olszewski, Piotr Smołuch (po 3 żółte kartki)