_DSC2992

Domowy mecz ze Zniczem Pruszków zapoczątkuje intensywny tydzień z udziałem Pogoni Siedlce. Po derbowej wygranej z Legionovią celem jest pójście za ciosem i zbudowanie serii zwycięstw.

Znicz to drużyna, która nie potrzebuje przydługich wstępów. Pogoń rywalizowała z pruszkowianami w poprzednim sezonie, a wcześniej na boiskach I ligi i II ligi wschodniej. Spośród aktualnych rywali tylko z Górnikiem Łęczna siedlczanie grali częściej.

Najbliższe spotkanie będzie już 19 oficjalną konfrontacją w historii. Dotychczasowy bilans jest korzystny dla Znicz, który wygrywał dziewięć razy. Pogoniści zwyciężali 6-krotnie. Tylko trzy razy nie wyłoniono zwycięzcy. Bramki: 30-17 na korzyść pruszkowian.

Trenerem Znicza jest doświadczony Andrzej Prawda. Do dyspozycji ma skład, w którym nie brakuje piłkarzy o dużych umiejętnościach. Jednym z nich jest Dariusz Zjawiński, który przez półtora roku występował w Pogoni. W pierwszych trzech kolejkach Znicz zgarnął sześć punktów. Mało tego, po dwóch seriach był liderem, jednak wyraźna porażka z Resovią ostudziła zapędy.

Arbitrem meczu będzie Paweł Horożaniecki z Żarów. W poprzednim sezonie prowadził wysoko przegrany (0:3) mecz Pogoni z Błękitnymi w Stargardzie.

Początek sobotniego meczu o 17:00.