_DSC1000

Rywalem Pogoni Siedlce w najbliższej kolejce będzie Legionovia Legionowo.

Legionovia to jeden z czterech beniaminków II ligi. W wygraniu grupy pierwszej III ligi udział miały osoby z siedlecką przeszłością. Trenerami Novii w poprzednich rozgrywkach byli Bartosz Tarachulski i Marcin Sasal. Gwiazdą drużyny był Piotr Krawczyk, który został wytransferowany do Górnika Zabrze. Swoją cegiełkę dołożyli również Marcin Burkhardt oraz Rafał Zembrowski (na zdjęciu).

W aktualnej kadrze Legionovii ostał się trener Sasal oraz Zembrowski. Po drugiej stronie barykady mają szansę zagrać Marcin Kozłowski I oraz Piotr Smołuch. Z kolei Marcin Płuska ma za sobą pracę w sztabie szkoleniowym Novii.

Nowy sezon Novia zaczęła od pewnej wygranej ze Skrą Częstochowa. To było 15 zwycięstwo drużyny Sasala z rzędu. Passa zakończyła się tydzień później w Rzeszowie, gdzie Legionovia przegrała 1:3 ze Stalą.

Pogoń grała w swojej historii 15 razy z Legionovią. Do ostatniego ligowego kontaktu doszło w sezonie 2013-14. Biało-niebiescy na koniec rozgrywek świętowali awans na zaplecze ekstraklasy, ale w Legionowie ponieśli wyraźną porażkę 1:5. Ogólne statystyki są jednak dosyć wyrównane. 5-krotnie zwyciężała Pogoń, cztery razy był remis, 5-krotnie wygrywała Legionovia. W bramkach lepszy jest najbliższy rywal (26-22).

Sędzią sobotniego spotkania będzie Łukasz Karski ze Słupska. W poprzednim sezonie prowadził mecze Pogoni z Olimpią Grudziądz (0:2) oraz Radomiakiem Radom (1:1).

Początek meczu o 17:30. Zachęcamy do wybrania się do Legionowa i wsparcia dopingiem siedleckich piłkarzy!