dsc_0156

Zwieńczeniem pracowitego tygodnia w wykonaniu Pogoni Siedlce będzie sparing z Legią Warszawa przy Łazienkowskiej 3.

Legia to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce. Marka znana nie tylko na Mazowszu i w Polsce, ale także w Europie. W poprzednim sezonie Wojskowi zostali wicemistrzem Polski, a także przedwcześnie odpadli z Pucharu Polski. Nowe rozgrywki mają być zdecydowanie lepsze.

Podopieczni Aleksandara Vukovicia mają za sobą dwa zgrupowania – w Warce i Leogang. Legia do meczu z Pogonią zaliczyła cztery sparingi, w tym efektownie wygrany (3:0) z mocną Viktorią Pilzno.

Legia zakontraktowało latem wielu nowych zawodników. Na pierwszy rzut oka wysuwają się nazwiska Waleriana Gwilii oraz Arvydasa Novikovasa. Dodatkową atrakcją dla siedleckich kibiców będzie możliwy występ Macieja Rosołka, który swoją postawą zasłużył na włączenie do kadry Vukovicia. Napastnik urodzony w 2001 roku pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Pogoni.

Do ostatniego meczu Pogoni z Legią doszło w 2016 roku. Biało-niebiescy dzielnie walczyli do przerwy, ale ostatecznie przegrali 1:4. W obecnych kadrach obu drużyn pozostali nieliczni piłkarze, którzy pamiętają sparing sprzed prawie trzech lat.

Początek sobotniego spotkania o 17:00.