64682605_2235265816764696_8568600699166785536_n

W pierwszym letnim sparingu siedlecka Pogoń w Kępie przegrała z Jagiellonią Białystok 0:3.

W barwach Pogoni wystąpili testowani zawodnicy: awizowani wcześniej zawodnicy ŁKS Łódź Oskar Koprowski i Jakub Romanowicz, a także: 19-letni obrońca Patryk Kostyk (Mławianka Mława), 19-letni napastnik Kacper Wełniak (Siarka Tarnobrzeg) i skrzydłowy Jakub Płomiński z rezerw. Nie zagrali kontuzjowani: Rafał MisztalDamian MosiejkoAdam Mójta oraz Andrzej Rybski.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Obie drużyny miały swoje okazje, lecz obyło się bez konkretów i po pierwszych 45 minutach wynik był bezbramkowy. Po zmianie stron w obu drużynach nastąpiły zmiany i lepiej na boisku prezentował się reprezentant ekstraklasy. W 54 minucie Jakub Wójcicki wrzucił piłkę w pole karne, a gola głową zdobył Patryk Klimala. Mimo ataków na bramkę Józefa Burty zespół z Białegostoku dopiero w końcówce spotkania ponownie trafił do siatki. Najpierw Szymon Łapiński uderzył nie do obrony sprzed pola karnego, a za chwilę ponownie Klimala wpisał się na listę strzelców, pokonując Burtę w sytuacji sam na sam.

Koleny sparing Pogoniści rozegrają 3 lipca z Górnikiem w Łęcznej.

Pogoń Siedlce – Jagiellonia Białystok 0:3 (0:0)

Bramki: Patryk Klimala 54, 80, Szymon Łapiński 79

Pogoń: 95. Piotr Smołuch (46, 1. Józef Burta) – 21. Adam Pazio (46, 16. Sebastian Krawczyk), 25. Maciej Wichtowski (46, 15. Paweł Łydkowski), 18. Oskar Koprowski, 14. Bartłomiej Olszewski (46, 6. Tomasz Margol) – 7. Jakub Romanowicz (46, 5. Kamil Walków), 13. Piotr Marciniec (72, 14. Bartłomiej Olszewski), 6. Patryk Kostyk (72, 93. Bartosz Wiktoruk), 93. Bartosz Wiktoruk (46, 99. Dominik Barciak), 11. Dariusz Brągiel (46, 10 Tomasz Zając) – 20. Kacper Wełniak (72, 22. Jakub Płomiński)

Jagiellonia: (I połowa) 96. Damian Węglarz – 2. Andrej Kadlec, 99. Bartosz Kwiecień, 15. Zoran Arsenić, 19. Böðvar Böðvarsson – 77. Martin Košťál, 26. Martin Pospíšil, 6. Taras Romanczuk, 18. Przemysław Mystkowski, 10. Juan Cámara – 31. Bartosz Bida. (II połowa) 33. Hubert Gostomski – 7. Jakub Wójcicki, 41. Michał Ozga, 5. Nemanja Mitrović, 12. Guilherme – 42. Szymon Łapiński (80, 9. Arvydas Novikovas), 20. Marko Poletanović, 32. Mikołaj Nawrocki, 35. Karol Struski, 11. Jesús Imaz – 98. Patryk Klimala

Sędzia: Artur Mital (Ciechanów)