DSC_8337

Mecz z Ruchem Chorzów zwieńczy II-ligowy sezon 2018-19 w wykonaniu Pogoni Siedlce.

To banał, ale był to sezon wzlotów i upadków. Na szerszą analizę przyjdzie jeszcze czas. Zanim do niej dojdzie trzeba zagrać z Ruchem.

Chorzowski klub w swojej blisko 100-letniej historii aż 14-krotnie świętował tytuł mistrza Polski. Ostatnie lata nie były jednak obfite dla Niebieskich. W poprzedniej kolejce stało się jasne, że ziścił się czarny scenariusz pt. trzeci spadek z rzędu.

Trenerem Ruchu jest Karol Michalski, którego wspiera Ján Kocian. Duet przejmował kontrolę nad drużyną w trudnym momencie, ponieważ zimą najlepsi strzelcy Niebieskich odeszli z klubu. To jednak nie znaczy, że w kadrze najbliższego rywala brakuje piłkarzy o wysokich umiejętnościach. Wystarczy wymienić Tomasza Foszmańczyka, Tomasza Podgórskiego czy Michała Walskiego.

W rundzie jesiennej Pogoń przegrała 1:2 z Ruchem. Obie bramki dla rywali padły w końcówce spotkania. Sezon wcześniej – na boiskach I ligi – chorzowianie wygrali 3:1 w Siedlcach, zaś w rewanżu Pogoń dopuściła się pogromu 6:0.

Arbitrem spotkania będzie Karol Rudziński z Olsztyna. Tenże sędzia w bieżącym sezonie prowadził mecz Pogoni z Widzewem (0:1).

W przeszłości barwy Ruchu reprezentował Adam Pazio

Początek niedzielnego meczu o 13:00.

 

Pauza:

Bartłomiej Olszewski (4 żółte kartki)

 

Zagrożeni pauzą:

Tomasz Margol (11 żółtych kartek)

Damian Mosiejko (7 żółtych kartek)

Mateusz Bochnak, Piotr Marciniec (po 3 żółte kartki)