novia1

Siedlecka Pogoń w ostatnim meczu sparingowym przed startem rundy wiosennej zremisowała z II-ligową Legionovią Legionowo 2:2.

W spotkaniu z Legionovią, podobnie jak z Mazovią w końcówce meczu okazję na pokazanie się dostali młodzieżowcy z rezerw. Ponownie zagrał również Tomasz Zając.

W 22 minucie Pogoniści objęli prowadzenie po bramce Andrzeja Rybskiego z okolicy 20 metra. Pięć minut później strzelec gola mógł podwyższyć prowadzenie, lecz z dogodnej pozycji przestrzelił. Po zmianie stron Legionovia wyrównała po trafieniu Karola Podlińskiego. Na dwadzieścia minut przed końcem podopieczni Marcina Sasala wyszli na prowadzenie. Goście wykonywali rzut wolny, a piłkę do własnej bramki niefortunnie skierował Paweł Łydkowski. W 80 minucie dobrą sytuację zmarnował Zając, strzelając nad bramką. W ostatniej akcji meczu padł wyrównujący gol dla biało-niebieskich. Sebastian Bober świetnie przedarł się w pole karne, dograł w pole bramkowe, a tam formalności dopełnił Dominik Barciak.

W Legionovii funkcję trenera sprawuje znany z pracy w Siedlcach Marcin Sasal, a na boisku wystąpił były Pogonista – Marcin Burkhardt.

Pogoń rundę wiosenną zainauguruje za tydzień, w sobotę 2 marca o 18:00 w Pruszkowie z miejscowym Zniczem.

Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo 2:2 (1:0)

Bramki: Andrzej Rybski 22, Dominik Barciak 90+1 – Karol Podliński 46, Paweł Łydkowski 70 (s)

Pogoń: 95. Piotr Smołuch (46, 12. Rafał Misztal) – 5. Sebastian Krawczyk (46, 16. Bartosz Wiktoruk), 14. Maciej Wichtowski (46, 8. Tomasz Margol), 3. Adam Mesjasz (46, 4. Paweł Łydkowski), 24. Bartłomiej Olszewski (59, 11. Dariusz Brągiel) – 17. Sebastian Pociecha (88, 77. Sebastian Bober), 29. Kacper Szymankiewicz (73, 99. Dominik Barciak), 23. Damian Mosiejko (76, 3. Adam Mesjasz), 18. Andrzej Rybski (46, 7. Tomasz Zając), 6. Adam Mójta (66, 9. Kamil Walków) – 87. Adrian Paluchowski (84, 20. Piotr Ceranka)

Legionovia: 1. Jakub Stefaniak (46, 12. Oliwer Wienczatek) – 2. Jakub Kabala (63, 24. Kacper Będzieszak), 4. Kacper Górski, 99. Daniel Choroś, 5. Sebastian Weremko (74, 17. Jakub Karabin) – 23. Filip Kowalczyk (55, 15. Kamil Wolski), 6. Konrad Zaklika (74, 27. Konrad Trzmiel), 18. Marcin Burkhardt, 19. Luka Janković (55, 14. Patryk Koziara), 9. Eryk Więdłocha – 10. Karol Podliński (63, 7. Patryk Paczuk)

Żółta kartka: Damian Mosiejko 33

Sędzia: Adam Trędowicz (Siedlce)