52348519_399373610868314_4798694958989049856_n

W przedostatnim zimowym sparingu Pogoń Siedlce wygrała 5:0 z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

W Pogoni był testowany Tomasz Zając, który ostatnio występował w I-ligowym Stomilu Olsztyn.

Pogoniści powinni prowadzić od 3 minuty. Dariusz Brągiel wyłożył piłkę Sebastianowi Pociesze, który skiksował na piątym metrze. W 24 minucie Pogoń objęła prowadzenie. Testowany Zając przejął piłkę po starciu Kamila Walkowa z Marcinem Kowalczykiem. Skrzydłowy dograł do Dominika Barciaka, a ten ze spokojem umieścił futbolówkę w siatce. W 33 minucie Tomasz Margol próbował szczęścia z 40 metrów, ale minimalnie pomylił się. W odpowiedzi groźnie uderzał Janusz Nojszewski. Rafał Misztal nie dał się zaskoczyć. W końcówce pierwszej połowy siedlczanie powinni prowadzić 2:0. Niestety, Walków nie zdecydował się na strzał, natomiast Barciak nie miał z czego uderzyć.

Druga połowa zaczęła się od kolejnej zmarnowanej setki ze strony Pogoni. Precyzji zabrakło Zającowi. W dalszych minutach trwał obstrzał mińskiej bramki. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 55 minucie Zając zamienił na bramkę podanie Walkowa, po chwili Kacper Szymankiewicz przelobował Mateusza Łysika i wpakował piłkę do pustaka. Chwilę później było 4:0. Walków główkował po strzale Pociechy z kilku metrów w poprzeczkę. W 78 minucie Marcin Kowalczyk wyciął Tomasza Górskiego we własnej szesnastce. Margol przegrał pojedynek z 11 metrów z Łysikiem. W ostatniej akcji meczu doświadczony pomocnik powetował sobie zmarnowaną jedenastkę. Margol asystował przy golu Sebastiana Bobra, który ustalił wynik na 5:0.

W Mazovii wystąpili byli piłkarze Pogoni: Jarosław Krajewski i Mateusz Janusiewicz.

W sobotę o 16:00 w próbie generalnej przed restartem ligi Pogoń podejmie Legionovię Legionowo.

Sparing

Pogoń Siedlce – Mazovia Mińsk Mazowiecki 5:0 (1:0)

Bramki: Dominik Barciak 24, Tomasz Zając 55, Kacper Szymankiewicz 56, Kamil Walków 58, Sebastian Bober 90

W 79 minucie Tomasz Margol (Pogoń) nie wykorzystał karnego (bramkarz gości obronił)

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, 95. Piotr Smołuch) – 55. Sebastian Krawczyk (81, 2. Piotr Ceranka), 4. Adam Mesjasz, 15. Paweł Łydkowski (74, 3. Aleksander Woźnica), 27. Dariusz Brągiel (88, 10. Igor Łęczycki) – 24. Sebastian Pociecha (65, 14. Michał Markiewicz), 29. Kacper Szymankiewicz, 22. Tomasz Margol, 99. Dominik Barciak (76, 87. Tomasz Górski, 81, 92. Jakub Płomiński), 41. Tomasz Zając – 9. Kamil Walków (84, 23. Sebastian Bober)

Mazovia: Mateusz Łysik – 18. Dawid Matak (74, 22. Szymon Staska), 4. Alan Grabek, 9. Marcin Kowalczyk, 13. Michał Herman – 7. Daniel Żurawski, 14. Jarosław Krajewski (46, 11. Rafał Słowik), 8. Alan Gańko (46, 23. Bartosz Malesa), 6. Janusz Nojszewski (46, 21. Piotr Parobczyk), 7. Jakub Teodorski (46, 5. Jakub Zatorski) – 19. Michał Bondara (46, 10. Mateusz Janusiewicz)

Sędzia: Piotr Pniewski (Siedlce)