Sparingowe zwycięstwo z ligowym rywalem

Siedlecka Pogoń w kolejnym spotkaniu sparingowym zwyciężyła w Łęcznej z miejscowym Górnikiem 2:0.

Już w 11 minucie Pogoń wyszła na prowadzenie. Gola zdobył Piotr Marciniec, który wykorzystał błąd Tomasza Tymosiaka. Chwilę po bramce strzelec gola musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji, jaką przypłacił w czasie akcji bramkowej. Dwanaście minut później blisko wyrównania był Górnik, lecz były Pogonista, Robert Pisarczuk w ekwilibrystyczny sposób trafił jedynie w słupek. W końcówce odsłony, niecelnie z 20 metrów na bramkę Piotra Smołucha strzelał Marcin Pigiel. Tuż przed przerwą to jednak Pogoń podwyższyła prowadzenie, za sprawą trafienia Mateusza Bochnaka po dośrodkowaniu Adama Mójty.

Pierwsze minuty drugiej połowy to odważniejsze ataki gospodarzy. Najgroźniej pod bramką Rafała Misztala było, gdy uderzał dwukrotnie Dawid Dzięgielewski – raz obronił Misztal, a raz znany w Siedlcach Dzięgiel chybił. Później także Górnik atakował. W 72 minucie Jakub Cielebąk po podaniu Igora Korczakowskiego trafił w boczną siatkę, a w 83 minucie niecelnie sprzed pola karnego uderzał Paweł Sasin. W końcówce meczu przed szansą na trzeciego gola dla Pogoni stanął Dominik Barciak, lecz jego strzał obronił testowany bramkarz łęcznian.

W Górniku wystąpili byli piłkarze MKP Pogoń – Dawid Dzięgielewski, Robert Pisarczuk i Krystian Wójcik. Z kolei w barwach biało-niebieskich zagrał niegdyś zawodnik Bogdanki Łęczna – Adrian Paluchowski.

Następne spotkanie sparingowe MKP Pogoń zagra 23 lutego o 17:00 z III-ligową Legionovią Legionowo.

Górnik Łęczna – Pogoń Siedlce 0:2 (0:2)

Bramki: Piotr Marciniec 11, Mateusz Bochnak 45

Górnik: (I połowa) 1. Patryk Rojek – 4. Maciej Orłowski, 28. Donatas Nakrošius, 22. Ołeh Borodaj, 30. Szymon Klepacki – 8. Jakub Kowalski, 70. Kacper Jodłowski, 7. Tomasz Tymosiak, 77. Robert Pisarczuk, 64. Marcin Pigiel – 9. Aron Stasiak (II połowa) 30. zawodnik testowany – 11. Filip Szewczyk, 88. Piotr Rogala, 2. Tomasz Midzierski, 5. Bartłomiej Kukułowicz – 93. Dawid Dzięgielewski, 6. Paweł Sasin, 14. Adrian Łuszkiewicz, 10. Krystian Wójcik, 40. Igor Korczakowski (74, 99. Kamil Pajnowski) – 16. Jakub Cielebąk

Pogoń: 95. Piotr Smołuch (46, 12. Rafał Misztal) – 77. Adam Pazio (84, 99. Dominik Barciak), 14. Maciej Wichtowski, 4. Paweł Łydkowski (46, 8. Tomasz Margol), 24. Bartłomiej Olszewski – 17. Mateusz Bochnak (80, 5. Sebastian Krawczyk), 23. Damian Mosiejko (74, 4. Paweł Łydkowski), 16. Bartosz Wiktoruk (55, 29. Kacper Szymankiewicz), 21. Piotr Marciniec (16, 18. Andrzej Rybski), 6. Adam Mójta (66, 11. Dariusz Brągiel) – 87. Adrian Paluchowski (73, 9. Kamil Walków)

Żółte kartki: Ołeh Borodaj 11, Piotr Rogala 57 – Bartosz Wiktoruk 16

Sędzia: Kamil Szczołko (Lublin)