51460958_409538956450731_3955222227401572352_n

W pierwszym dzisiejszym meczu sparingowym MKP Pogoń pokonał III-ligowy ŁKS 1926 Łomża 4:0.

W spotkaniu z ŁKS 1926 sztab szkoleniowy MKP Pogoń testował 21-letniego pomocnika Rafała Dębskiego z III-ligowej Victorii Sulejówek. Ponadto zagrali piłkarze rezerw: Tomasz Górski, Michał Markiewicz i Aleksander Woźnica.

Pogoniści do pierwszego sobotniego spotkania przystąpili w młodym składzie. Mimo tego, lepiej prezentowali się na boisku od rywala, stwarzając więcej sytuacji podbramkowych. W 20 minucie bramkę dającą prowadzenie zdobył Markiewicz. Rezultatem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa, choć doskonałych okazji na kolejne gole nie wykorzystał Piotr Marciniec.

Po zmianie stron siedlczanie dołożyli jeszcze trzy trafienia. W 67 minucie Sebastian Pociecha zagrał do Bartłomieja Olszewskiego, który trafił do siatki.  Na pięć minut przed końcem Bartosz Wiktoruk asystował przy bramce dzisiejszego jubilata – Pawła Łydkowskiego. Wynik na 4:0 ustalił Kamil Walków, który wykorzystał dogranie Marcińca.

O 13:00 Pogoniści rozpoczęli sparing z innym III-ligowcem – Unią Skierniewice.

Sparing

Pogoń Siedlce – ŁKS 1926 Łomża 4:0 (1:0)

Bramki: Michał Markiewicz 20, Bartłomiej Olszewski 67, Paweł Łydkowski 85, Kamil Walków 88

Pogoń: 1. Józef Burta – 24. Sebastian Pociecha, 77. Adam Pazio, 55. Paweł Łydkowski, 23. Bartłomiej Olszewski – 92. Dominik Barciak (68, 2. Aleksander Woźnica), 29. Piotr Marciniec, 6. Bartosz Wiktoruk, 20. Rafał Dębski (76, 3. Tomasz Górski), 14. Michał Markiewicz (57, 3. Adam Mesjasz) – 9. Kamil Walków

ŁKS 1926: Paweł Lipiec – Konrad Kamienowski, Reinaldo Melão (61 Hubert Cendrowski), Paweł Wasiulewski (61 Dawid Pastorczyk), Igor Cychol (46 Brzozowski), Marcin Świderski (46 Łukasz Korzeniecki), Przemysław Modzelewski (46 Grabowski), Bartłomiej Ziemak (46 Albert Rydzewski), Eryk Rakowski (61 Damian Łazarczyk), Michał Sadowski (46 Michał Tarnowski), Jakub Jakimiuk (46 Mateusz Mocarski). Od 61 minuty grał także: Długołęcki.

Żółte kartki: Adam Mesjasz 60, Sebastian Pociecha 65, Piotr Marciniec 65

Sędzia: Kamil Baranowski (Siedlce)