51359101_229648904639443_8578777027174203392_n

1. W drugim sobotnim sparingu biało-niebiescy wygrali 4:2 z Unią Skierniewice.

Trener Marcin Prasoł postawił na nową jedenastkę względem meczu z ŁKS 1926 Łomża. W pierwszej jedenastce znalazł się Sebastian Pindor. 22-letni defensywny pomocnik Victorii Sulejówek. W końcówce na boisku zameldował się junior Igor Łęczycki (rocznik 2002).

W 7 minucie Andrzej Rybski niecelnie główkował po wrzutce Dariusza Brągla. Chwilę później było 1:0 dla gospodarzy. Mateusz Bochnak znalazł się w odpowiednim miejscu po uderzeniu Adriana Paluchowskiego. W 14 minucie Adam Mójta przymierzył z rzutu wolnego, co sprawiło, że przewaga biało-niebieskich została podwojona. Unia mogła zdobyć gola kontaktowego za sprawą Macieja Naleja, ale młody napastnik uderzył nad spojeniem. Chwilę później beniaminek III ligi dopiął swego. Hubert Przybycień trafił po rykoszecie.

W 53 minucie poważnie wyglądającego urazu doznał Mójta. Lewy pomocnik zdołał jednak wrócić do gry. W 65 minucie Unia popełniła błąd przy wyprowadzaniu piłki. Tomasz Margol obsłużył Paluchowskiego, który bez problemu pokonał golkipera skierniewiczan. III-ligowiec odpowiedział w 71 minucie po zamieszaniu w polu karnym. Gola zdobył Konrad Niedzielski. W ostatniej minucie wynik na 4:2 strzałem z zerowego kąta ustalił Mójta.

W piątek 8 lutego o 16:00 Pogoń zagra u siebie z III-ligowym Motorem Lublin.

Pogoń Siedlce – Unia Skierniewice 4:2 (2:1)

Bramki: Mateusz Bochnak 9, Adam Mójta 14, 90, Adrian Paluchowski 65 – Hubert Przybycień 24, Konrad Niedzielski 71

Pogoń: 95. Piotr Smołuch (46, 12. Rafał Misztal) – 24. Sebastian Krawczyk, 4. Maciej Wichtowski, 32. Tomasz Margol, 27. Dariusz Brągiel – 29. Mateusz Bochnak, 3. Sebastian Pindor (80, 22. Igor Łęczycki), 15. Kacper Szymankiewicz, 9. Andrzej Rybski, 92. Adam Mójta – 87. Adrian Paluchowski

Unia: 22. Wojciech Jaroszko (12, 59. zawodnik testowany VI) – 14. zawodnik testowany I (46, 17. Adrian Pęgowski), 13. Michał Czaplarski (46, 4. Krzysztof Wojciechowski), 3. Hubert Gutkowski (46, 2. zawodnik testowany IV), 4. zawodnik testowany II (46, 22. zawodnik testowany V) – 7. Jarosław Szyc (46, 11. Maciej Wyszogrodzki), Hubert Przybycień (46, 23. Konrad Kowalczyk), 8. Patryk Pomianowski (46, 99. Konrad Niedzielski), 6. Damian Warchoł (46, 77. Marek Dąbrowski), 9. Kamil Łojszczyk (46, 20. Tomasz Kolus) – 15. Maciej Nalej (46, 77. Patryk Bojańczyk)

Sędzia: Karol Wójcik (Mińsk Mazowiecki)