DSC_1409

Pogoń Siedlce wygrała 5:2 z Victorią Sulejówek.

W 21 minucie bliscy gola byli piłkarze z Sulejówka, lecz strzał Wojciecha Wociala okazał się niecelny. Pierwsza kwarta zakończyła się bezbramkowym remisem. W 35 minucie worek z bramkami otworzył Kamil Walków, który dobił uderzenie Mateusza Bochnaka. Victoria doprowadziła do wyrównania po sytuacyjnym strzale Sebastiana Pindora. Blondwłosy pomocnik zgarnął piłkę odbitą od muru i przymierzył w okolice okienka. Na zamknięcie drugiej kwarty Walków ostemplował poprzeczkę bramki strzeżonej przez Dominika Puska.

Pogoń podkręciła tempo w pierwszym kwadransie trzeciej kwarty. W przeciągu pięciu minut trafiali: Piotr Marciniec (asysta Adama Mójty) oraz dwukrotnie Andrzej Rybski (najpierw po podaniu Sebastiana Krawczyka, a później na raty). W 93 minucie na 5:1 podwyższył Adrian Paluchowski, który wykorzystał sytuację sam na sam. Podawał Kacper Szymankiewicz. Ostatnie słowo należało do III-ligowca z Sulejówka. W 103 minucie wynik ustalił Kamil Wróbel. Finalnie Pogoń wygrała 5:2.

W Victorii zaprezentował się były piłkarz Pogoni, Wojciech Wocial. Z kolei w przeszłości w drużynie z Sulejówka grał Józef Burta.

Za tydzień Pogoń zagra dwa sparingi z III-ligowcami: o 11:00 z ŁKS Łomża, zaś o 13:00 z Unią Skierniewice.

Pogoń Siedlce – Victoria Sulejówek 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)

Bramki: Kamil Walków 35, Piotr Marciniec 70, Andrzej Rybski 72, 74, Adrian Paluchowski 93 – Sebastian Pindor 43, Kamil Wróbel 103

Pogoń: 95. Piotr Smołuch (44, 1. Józef Burta; 84, 12. Rafał Misztal) – 77. Adam Pazio (61, 92. Sebastian Krawczyk), 8. Tomasz Margol (61, 4. Maciej Wichtowski), 55. Paweł Łydkowski (61, 2. Michał Panufnik), 14. Bartosz Sulima (61, 98. Bartłomiej Olszewski) – 21. Mateusz Bochnak (61, 24. Sebastian Pociecha), 23. Damian Mosiejko (61, 20. Kacper Szymankiewicz), 10. Bartosz Wiktoruk (61, 29. Piotr Marciniec), 99. Dominik Barciak (45, 4. Tomasz Górski; 61, 18. Andrzej Rybski), 11. Dariusz Brągiel (52, 99. Dominik Barciak; 61, 6. Adam Mójta) – 9 Kamil Walków (61, 87. Adrian Paluchowski)

Victoria: 1. Dominik Pusek (61 Borys Kwiatkowski) – 22. Mikołaj Zawistowski (61, 4. Łukasz Krupnik), 15. Sebastian Bulik (61, 21. Szymon Klepacki), 19. Łukasz Uthke-Nowak (91, 3. Mateusz Grudziński), 3. Mateusz Grudziński (61, 17. Kacper Kucharek) – 2. Rafał Parobczyk (61, 13. Nikodem Zawistowski), 16. Sebastian Pindor (61, 9. Mariusz Wierzbowski), 8. Rafał Dębski (61, 25. Kamil Wróbel), 11. Julian Świątek (61, 2. Eryk Agnyziak), 23. Mateusz Dobkowski (61, 20. Przemysław Żelazowski) – 10. Wojciech Wocial (61, 18. Adison)

Żółta kartka: Damian Mosiejko 47

Sędzia: Kamil Baranowski (Siedlce)