DSC_0598

Pogoń Siedlce zakontraktowała pierwszego piłkarza w letnim okresie transferowym. Został nim Lucas Campello de Magalhães Guedes.

22-letni środkowy pomocnik jest synem znanego i cenionego w Polsce Clébera. Dotychczasowa kariera Lucasa Guedesa była skoncentrowana wokół trzech krajów – Brazylii, Polski i Portugalii. Ostatnio występował w Real FC.

Lucas Guedes parafował roczny kontrakt z Pogonią. W przyszłym sezonie będzie występował z numerem 10 na koszulce. – Jestem szczęśliwy, że mogę tu być. Muszę przyznać, że mało który klub w ekstraklasie ma takie warunki jak Pogoń. Cieszę się, że otrzymałem kredyt zaufania. Grałem w Portugalii i przekonałem się jak tam jest. Doszedłem do wniosku, że Polska będzie najlepszym miejscem do mojego dalszego rozwoju. Chcę pomóc Pogoni. Skupiam się na tym, co jest, dzień po dniu, krok po kroku. Na każdej pozycji w środku pola czuję się dobrze. Najwięcej mogę dać drużynie na ósemce, z przewagą w ofensywie. W dzisiejszej piłce jest mnóstwo dynamiki. Każdy musi atakować i bronić – powiedział Lucas Guedes.

Witamy w Pogoni i życzymy powodzenia w biało-niebieskich barwach!


Nowy klub znalazł Dawid Polkowski. 19-letni pomocnik powędrował na kolejne wypożyczenie z Jagiellonii Białystok. Tym razem do Wigier Suwałki.