28080437_1964555490251978_984937011_o

Pogoń Siedlce przegrała 1:2 z II-ligową Wisłą Puławy. Honorowe trafienie dla biało-niebieskich zdobył Grzegorz Tomasiewicz z rzutu karnego.

Pogoniści rozpoczęli spotkanie w nieco zmienionym składzie względem wysoko wygranego sobotniego sparingu z FK Gorodieja. W kadrze na test-mecz zabrakło chorego Przemysława Płachety.

W pierwszej połowie siedlczanie mieli problem ze stwarzaniem sytuacji strzeleckich. Puławianie objęli prowadzenie w 22 minucie. Adrian Popiołek dograł do Alena Ploja, który w sytuacji sam na sam sprytnym strzałem pokonał Przemysława Frąckowiaka. Siedlczanie mogli wyrównać w 38 minucie. Sebastian Madejski popełnił błąd, jednak wygrał fizyczny pojedynek z Adrianem Paluchowskim.

Po przerwie w obu drużynach doszło do szeregu zmian. Jednym z nowych zawodników w Pogoni był Dominik Kun, który w 52 minucie został sfaulowany w polu karnym przez Madejskiego. Z 11 metrów bezbłędny był Grzegorz Tomasiewicz. Siedlczanie uzyskali przewagę, ale zamiast zdobyć drugą bramkę nadziali się na kontrę II-ligowca. W 77 minucie Krystian Żelisko wykorzystał sytuację sam na sam z Dawidem Gargaszem. Golkiper Pogoni miał kontakt z piłką, ale nie zdołał jej skierować poza światło bramki. Podopieczni Dariusza Banasika przegrali po raz drugi w zimowym okresie przygotowawczym z Wisłą Puławy, tym razem 1:2.

W drugiej połowie testowani byli Ołeh Horin (Weres Równe, wypatrzony w drużynie E-skautingu) oraz Mamut Saine.

W sobotę 17 lutego o 12:00 Pogoń zagra ze Zniczem Pruszków.