27994313_1959259830781544_967543046_n

Siedlecka Pogoń rozprawiła się w meczu sparingowym z przedstawicielem białoruskiej ekstraklasy – FK Gorodieja 4:1.

Do spotkania Pogoniści przystąpili w optymalnym składzie. W drugiej połowie szansę pokazania się otrzymał testowany środkowy pomocnik Mamut Saine (ostatnio Küçük Kaymakli Türk SK – Cypr Północny).

Mecz rozgrywany był w dobrym tempie i mógł się podobać. Więcej z gry mieli siedlczanie, którzy częściej gościli pod bramką rywali. W 12 minucie Andrzej Rybski dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, tam blisko szczęścia był Adrian Paluchowski, ale na pozycji był bramkarz gości. Pięć minut potem piłka po strzale Jarosława Ratajczaka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką. W 22 minucie padł pierwszy gol. Dariusz Zjawiński zagrał do Przemysława Płachety, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Władisława Wasiluczka. Kilka minut później siedlczanie cieszyli się z drugiego trafienia. Rybski zgrał piłkę wzdłuż bramki i Paluchowski podwyższył prowadzenie. Za moment piłka ponownie ugrzęzła w siatce. Tym razem podawał Zjawiński, a Rybski na raty zdobył gola na 3:0. Gorodieja również miała swoje szanse. Strzelali m.in. Ghukas Poghosjan i Dmitrij Ignatienko, lecz piłka nie znalazła drogi do bramki.

Po zmianie stron gra wyglądała podobnie, jednak szans na zdobycie gola było mniej. W 62 minucie goście z Białorusi doczekali się bramki, za sprawą trafienia Pawieła Płaskonnyja po rzucie rożnym. Ostatnie słowo należało jednak do Pogoni, która zdobyła czwartego gola po trafieniu Damiana Świerblewskiego i asyście Michała Bajdura. Bajdur w końcówce mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie, lecz piłka po jego strzale nieznacznie minęła światło bramki.

Następne spotkanie sparingowe siedlczan czeka w środę 14 lutego o 11:00, kiedy to zmierzą się z przebywającą na obozie w Siedlcach II-ligową Wisłą Puławy.

Pogoń Siedlce – FK Gorodieja 4:1 (3:0)

Bramki: Przemysław Płacheta 22, Adrian Paluchowski 31, Andrzej Rybski 34, Damian Świerblewski 67 – Pawieł Płaskonnyj 62

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak (46, 12. Rafał Misztal) – 8. Daniel Chyła (59, 21. Jakub Szrek), 20. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko (59, 25. Arkadiusz Czarnecki), 4. Jarosław Ratajczak (78, 99. Dominik Barciak) – 22. Przemysław Płacheta (59, 24. Damian Świerblewski), 23. Piotr Mroziński (59, 21. Mamut Saine), 10. Grzegorz Tomasiewicz (59, 17. Dawid Polkowski), 18. Andrzej Rybski (59, 13. Dominik Kun), 9. Dariusz Zjawiński (59, 11. Michał Bajdur) – 16. Adrian Paluchowski (59, 93. Paweł Garyga)

Gorodieja: 99. Władisław Wasiluczek – 20. Ilja Kowal, 3. Pawieł Płaskonnyj, 4. Siemion Szestiłowskij (46, 16. Kiriłł Pawluczek), 5. Ilja Bagłaj – 2. Dmitrij Ignatienko (71, 35. Jegor Aleksiejenko), 21. Jurij Wołowik, 88. Andriej Woronkow (46, 85. Dmitrij Parchaczow), 10. Dmitrij Lebiediew, 18. Ghukas Poghosjan – 14. Artiom Kijko (59, 33. Maksymilian Brzosko)

Żółte kartki: Daniel Chyła 59 – Dmitrij Lebiediew 22, Ilja Bagłaj 26, Pawieł Płaskonnyj 59

Sędzia: Kamil Baranowski (Siedlce)