27066955_1565220663563988_6745369634037636952_n

W drugim sparingu na obozie przygotowawczym Pogoń Siedlce wygrała 4:1 z Bałtykiem Gdynia.

W kadrze Pogoni na spotkanie z III-ligowcem zabrakło chorego Dominika Barciaka oraz Dawida Gargasza.

W pierwszej połowie siedlczanie przeważali, jednak to Bałtyk stwarzał groźniejsze sytuacje. Przemysław Frąckowiak już w pierwsze minucie został zmuszony do dużego wysiłku, a i później miał co robić. Gdynianie objęli prowadzenie w 32 minucie. Przemysław Czerwiński został powstrzymany przez siedlecką defensywę, ale nieszczęśliwie odbita piłka spadła pod nogi Michała Marczaka, który wpakował ją do pustej bramki. Bałtyk poczuł krew, ale nie zdołał dowieźć prowadzenia do końca pierwszej połowy. W doliczonym czasie gry Przemysław Płacheta otrzymał dalekie podanie od Dariusza Zjawińskiego i doprowadził do remisu.

Po przerwie obie drużyny zostały solidnie przemeblowane. Zmiany odbiły się na gospodarzach, którzy z każdą minutą byli w coraz większych opałach. Zanim siedlczanie udokumentowali swoją przewagę, Rafał Misztal musiał potwierdzić swój fach. W 68 minucie w sobie tylko znany sposób zatrzymał strzał Łukasza Duszkiewicza z kilku metrów. W końcowym fragmencie spotkania Pogoniści zdobyli trzy bramki. Dublet ustrzelił Daniel Chyła. Pomocnik Pogoni najpierw wykorzystał nieporadność gdyńskiej defensywy po centrze Pawła Łydkowskiego, a następnie celnie główkował po precyzyjnym dośrodkowaniu Damiana Świerblewskiego z kornera. W 82 minucie ten zawodnik przedzielił trafienia Chyły, dobijając uderzenie Michała Bajdura.

W Bałtyku cały mecz rozegrał były piłkarz Pogoni – Adam Duda.

W niedzielę 4 lutego Pogoń zagra w Świeciu z Olimpią Grudziądz. Początek meczu o 16:00.

FOTOGALERIA

Bałtyk Gdynia – Pogoń Siedlce 1:4 (1:1)

Bramki: Michał Marczak 32 – Przemysław Płacheta 45+2, Daniel Chyła 72, 88, Damian Świerblewski 82

Bałtyk: 1. Marcin Matysiak (26 Marek Szulc) – 33. Mateusz Kołodziejski (46, 19. Arkadiusz Korpalski), 15. Przemysław Kostuch (63, 20. Jakub Golc), 4. Przemysław Szur, 3. Adrian Kochanek (46, 17. Patryk Regulski) – 9. Michał Marczak (63. 21. Rafał Malanowski), 14. Łukasz Duszkiewicz, 16. Juliusz Letniowski, 5. Przemysław Czerwiński (46. 8. Maksym Demjanczuk),  10. Dominik Klecha (63, 18. zawodnik testowany) – 6. Adam Duda

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak (46, 12. Rafał Misztal) – 20. Maciej Wichtowski (46, 27. Jakub Szrek), 25. Arkadiusz Czarnecki (46, 14. Mateusz Żytko), 20. Arkadiusz Najemski, 15. Paweł Łydkowski (46, 11 Michał Bajdur) – 13. Przemysław Płacheta (46, 24. Damian Świerblewski), 23. Piotr Mroziński (46, 8. Daniel Chyła), 10. Grzegorz Tomasiewicz (46, 93. Dominik Kun), 4. Jarosław Ratajczak (63, 15. Paweł Łydkowski) – 9. Dariusz Zjawiński (46, 17. Dawid Polkowski), 16. Adrian Paluchowski (46, 22. Paweł Garyga)

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)