DSC_0896

W trzecim zimowym sparingu Pogoniści przegrali 1:3 z II-ligową Wisłą Puławy.

Podstawowa jedenastka Pogoni była oparta na zawodnikach testowanych. Szansę zaprezentowania swoich umiejętności otrzymali Damian Ciechanowski, Dawid Gargasz, Klaidas Janonis, Arkadiusz Najemski, Kamil Poźniak oraz Mateusz Żebrowski.

W 8 minucie błąd przy wznawianiu gry z pięciu metrów zaliczył Sebastian Madejski, ale siedlczanie nie zdołali sprawić, aby okazał się on kosztowny w skutkach. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 17 minucie Najemski popisał się celną główką po dokładnej centrze Jarosława Ratajczaka z rzutu rożnego. Wiślacy mogli błyskawicznie odpowiedzieć, ale Mateusz Pielach główkował tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Gargasza. W 28 minucie Alen Ploj doprowadził do wyrównania, po tym jak piłkę zacentrowaną z rożnego przedłużył Sylwester Patejuk. Wisła nie zadowoliła się remisem i tuż przed przerwą zdobyła gola na 2:1. Postarał się o to Jakub Smektała, który sfinalizował dogranie Niklasa Zulciaka.

Po przerwie obie drużyny miały problem ze stworzeniem klarownych sytuacji. Marazm przerwali puławianie, którzy w 63 minucie dwukrotnie obili poprzeczkę bramki gospodarzy. W 77 minucie wynik meczu ustalił Tomasz Sedlewski, który z bliska wpakował piłkę po płaskiej centrze Piotra Zmorzyńskiego.

W niedzielę 28 stycznia o 17:30 Pogoń zagra w Gdańsku z Lechią.

Pogoń Siedlce – Wisła Puławy 1:3 (1:2)

Bramki: Arkadiusz Najemski 17 – Alen Ploj 28, Jakub Smektała 43, Tomasz Sedlewski 77

Pogoń: 96. Dawid Gargasz – 2. Damian Ciechanowski (69, 7. Jakub Jóźwiak), 18. Arkadiusz Najemski, 25. Arkadiusz Czarnecki (46, 15. Paweł Łydkowski), 4. Jarosław Ratajczak – 34. Mateusz Żebrowski, 11. Klaidas Janonis, 24. Kamil Poźniak, 16. Seiya Kitano (46, 17. Jakub Szrek), 93. Dominik Kun (64, 99. Dominik Barciak) – 10. Paweł Garyga (76, 14. Przemysław Płacheta)

Wisła: 1. Sebastian Madejski (46, 93. Jakub Zolech) – 2. Piotr Żemło (46, 14. Łukasz Dębowski; 69, 27. Krystian Kusal), 22. Jakub Poznański (46, 26. Sebastian Murawski), 20. Mateusz Pielach (46, 19. Bartosz Sulkowski) – 7. Jakub Smektała (46, 16. Tomasz Sedlewski), 97. Adrian Popiolek (46, 8. Kacper Szymankiewicz), 17. Iwan Łytwyniuk (46, 50. Michał Kobiałka), 37. Niklas Zulciak (46, 98. Dawid Brzeski), 9. Sylwester Patejuk (46, 25. Konrad Szczotka), 27. Krystian Kusal (23, 18. Dawid Chudyba, 46, 11. Piotr Zmorzyński) – 3. Alen Ploj (46, 15. Robert Hirsz)

Żółta kartka: Łukasz Dębowski 53

Sędzia: Kamil Baranowski (Siedlce)