19247810_1554606117958776_468498555340889074_n

W drugim meczu sparingowym siedlecka Pogoń przegrała z II-ligowym Radomiakiem Radom 1:2. Jedynego gola dla siedlczan zdobył Przemysław Płacheta.

Mecz lepiej rozpoczęła drużyna z Radomia, lecz z biegiem czasu gra się wyrównała. Lepsze okazje bramkowe stwarzał II-ligowiec i w 27 minucie objął prowadzenie. Z 25 metrów na strzał zdecydował się Maciej Filipowicz i piłka tuż przy słupku wpadła do siatki. Dziesięć minut później biało-niebiescy wyrównali. Grzegorz Tomasiewicz wypuścił Przemysława Płachetę, ten ominął Huberta Gostomskiego i z ostrego kąta wyrównał stan meczu. Jeszcze przed przerwą Radomiak wrócił na prowadzenie. Po rzucie rożnym piłkę do bramki gospodarzy skierował Martin Klabník.

W drugiej połowie na boiska wyszły skrajnie zmienione jedenastki. Odbiło to się na tempie gry. Radomiak był groźniejszy (szanse Dominika Sokoła i Leândro), ale nie zdołał pokonać siedleckich bramkarzy. Pogoń dążyła do wyrównania, jednak pierwsza porażka w okresie przygotowawczym stała się faktem.

W Radomiaku wystąpili byli piłkarze Pogoni: Chinonso Agu i Michał Grudniewski, natomiast w biało-niebieskich barwach zagrał eksradomianin Maciej Wichtowski.

W kolejnym sparingu Pogoń zagra z Wisłą Puławy. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 27 stycznia o 12:00.

Pogoń Siedlce – Radomiak Radom 1:2 (1:2)

Bramki: Przemysław Płacheta 37 – Maciej Filipowicz 27, Martin Klabnik 42

Pogoń: 1. Dawid Gargasz (64 Przemysław Frąckowiak) – 24. Damian Świerblewski (46, 34. Jakub Szrek), 19. Maciej Wichtowski (46, 25. Arkadiusz Czarnecki), 14. Mateusz Żytko (46, 15. Paweł Łydkowski), 3. Marcel Stefaniak (46, 2. Jarosław Ratajczak) – 98. Dawid Polkowski (46, 17. Paweł Garyga), 23. Piotr Mroziński, 8. Daniel Chyła (63, 99. Dominik Barciak), 10. Grzegorz Tomasiewicz (46, 18. Seiya Kitano), 11. Przemysław Płacheta (46, 93. Dominik Kun; 75, 21. Jakub Jóżwiak) – 9. Dariusz Zjawiński (46, 16. Adrian Paluchowski)

Radomiak: 1. Hubert Gostomski (46, 30. Artur Haluch) – 25. Rafał Stróżka (46, 14. Damian Jakubik), 2. Michał Grudniewski (46, 18. Chinonso Agu), 26. Martin Klabník (46, 4. Maciej Świdzikowski), 31. Karol Hodowany (46, 19. Bartosz Skowron) – 7. Damian Szuprytowski (46, 16. Dawid Jabłoński), 75. Mathieu Bemba (46, 6. Adam Wolak), 23. Simón Colina (46, 10. Peter Mazan), 17. Maciej Filipowicz (46, 8. Patryk Winsztal), 21. Dariusz Brągiel (46, 32. Dominik Sokół) – 22. Jakub Rolinc (46, 9. Leândro)

Żółte kartki: Daniel Chyła 32, Paweł Łydkowski 70 – Mathieu Bemba 44, Peter Mazan 75

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)