DSC_0156

Siedlecka Pogoń w swoim pierwszym sparingu pokonała III-ligowe Orlęta Radzyń Podlaski 1:0. Jedynego gola zdobył w pierwszej połowie Maciej Wichtowski.

W siedleckich barwach szansę pokazania się otrzymali nowi testowani: bramkarz Dawid Gargasz (Soła Oświęcim), środkowi pomocnicy Henry Uwakwe (Michałowianka Michałowice), Kamil Poźniak (Gwardia Koszalin) i Nikita Makarow (FK Mińsk-2).

Mecz toczył się pod dyktando I-ligowca. Pierwszą groźniejszą okazję na zdobycie gola siedlczanie stworzyli w 19 minucie, kiedy to Piotr Krawczyk zdołał minąć bramkarza, ale w ostatniej chwili powstrzymał go obrońca. Minutę później padł jedyny gol w tym meczu. Kamil Poźniak dośrodkował w pole karne, tam najlepiej ustawiony był Maciej Wichtowski i skierował futbolówkę do siatki. Przed przerwą Paweł Garyga mógł podwyższyć prowadzenie, jednak piłkę po jego strzale sparował golkiper gości.

Po zmianie stron początkowo to dalej drużyna Dariusza Banasika prowadziła grę i miała więcej sytuacji podbramkowych. Jednej z nich nie wykorzystał najnowszy nabytek MKP Przemysław Płacheta trafiając z dobrej pozycji w bramkarza. Później do głosu zaczęli dochodzić radzynianie, lecz nie stworzyli sobie 100% sytuacji na gola. Dziesięć minut przed końcem spotkania Płacheta zagrał do Dominika Barciaka, a ten z kilku metrów posłał piłkę tuż obok słupka.

Kolejny mecz kontrolny biało-niebiescy zagrają już w najbliższą sobotę 20 stycznia o 12:00 w Siedlcach z II-ligowym Radomiakiem Radom. Po tym meczu pierwszy sparing czeka rezerwy Pogoni, które zmierzą się z Rozwojem Warszawa.

Pogoń Siedlce – Orlęta Radzyń Podlaski 1:0 (1:0)

Bramka: Maciej Wichtowski 20

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak (46, 1. Dawid Gargasz) – 24. Damian Świerblewski (46, 34. Jakub Szrek), 19. Maciej Wichtowski (46, 3. Michał Panufnik), 15. Paweł Łydkowski (46, 25. Arkadiusz Czarnecki), 13. Marcel Stefaniak (61, 26. Jakub Jóźwiak) – 18. Paweł Garyga (46, 16. Przemysław Płacheta), 14. Henry Uwakwe (61, 21. Łukasz Jegliński), 7. Kamil Poźniak (70, 5. Sebastian Krawczyk), 98. Seiya Kitano (46, 17. Nikita Makarow), 11. Michał Bajdur (46, 4. Jarosław Ratajczak) – 20. Piotr Krawczyk (61, 9. Dominik Barciak)

Orlęta: Marek Nowacki (46 Krzysztof Stężała) – Przemysław Ponurek (46 Bartosz Ciborowski), Rafał Kiczuk, Krystian Stolarczyk (68 Przemysław Ponurek), Kacper Lipiński (46 Patryk Szymala) – Karol Rycaj (46 Jakub Kaganek), Arkadiusz Kot (46 Arkadiusz Korolczuk), Piotr Madejski, Krystian Puton (46 Karol Kalita), Kacper Duduś – Patryk Róg (46 Jurij Perin)

Sędzia: Adam Trędowicz (Siedlce)