33

Najbliższym rywalem Pogoni będzie Stomil Olsztyn. Powiedzieć, że w tym meczu nie zabraknie podtekstów to nie powiedzieć nic.

 

Trenerem Pogoni jest Adam Łopatko, czyli człowiek, który przez lata był słusznie kojarzony z olsztyńskim środowiskiem piłkarskim. Latem rozstał się ze Stomilem i związał się z nowym klubem. W Siedlcach Łopatko rozbudował swój sztab o osoby związane z Warmią i Mazurami.

 

Za trenerem trasę Olsztyn – Siedlce pokonali również piłkarze, a konkretnie: Arkadiusz Czarnecki, Łukasz Jegliński oraz Jarosław Ratajczak. Pod koniec okna transferowego do grona eksstomilowców dołączył Dominik Kun. Co ciekawe, pomocnik wypożyczony z Wisły Płock zaliczył ligowy debiut w barwach olsztyńskiego klubu właśnie na siedleckim stadionie ROSRRiT. Po drugiej stronie barykady szansę występu być może otrzymają piłkarze z siedlecką przeszłością: Ernest Dzięcioł i Marcin Stromecki

 

Bilans spotkań ze Stomilem wymaga poprawy. Pogoniści wygrali dwa spotkania, raz odnotowano remis, zaś olsztynianie wygrali 5-krotnie. Bilans bramkowy jest również korzystny dla Stomilu (13-8). Wspomniane dwa zwycięstwa Pogoni są warte przypominania. Na inaugurację sezonu 2011-12 beniaminek II ligi wschodniej z Siedlec wygrał 3:0 ze Stomilem. Łupem bramkowym podzielili się wówczas: Adam Czerkas, Marek Kaliszewski oraz Robert Kwiatkowski. W minionym sezonie Pogoniści wygrali po trafieniu Konrada Wrzesińskiego. Na obu meczach zasiadło ponad 2 tysiące kibiców. Na powtórkę korzystnego wyniku, i frekwencji czekamy w sobotę!

 

Rozjemcą meczu Pogoń – Stomil będzie Dawid Bukowczan. Arbiter z Żywca przyniósł szczęście drużynie Łopatki w Mielcu, kiedy odwróciła losy meczu z 0:2 na 3:2.

 

Zagrożeni pauzą:

 

Dariusz Zjawiński (3 żółte kartki)