DSC_0627

W ostatnich kilku latach Pogoń dwukrotnie z powodzeniem mierzyła się z Wisłą Puławy na niwie pucharowej. Czy siedlczanie podtrzymają zwycięską passę?

Do pierwszej pucharowej konfrontacji doszło na wstępie sezonu 2012-13. Pogoń i Wisła miały okazję poznać się na boiskach II ligi wschodniej. Pomimo „znajomości” siedlczanie zaskoczyli Dumę Powiśla strzelając dwie bramki w pierwszym kwadransie. Przy obu trafieniach miał udział Michał Steć. Ten sam zawodnik w 72 minucie trafił na 3:0. Wisłę stać było jedynie na trafienie kontaktowe autorstwa Konrada Nowaka.

18.07.12, 18:00 – Puławy (stadion MOSiR)

Puchar Polski: Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 1:3 (0:2)

Bramki: Konrad Nowak 82 – Rafał Kursa 7 sam, Michał Steć 11, 72

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński – 8. Robert Kwiatkowski, 17. Przemysław Rodak, 3. Rafał Augustyniak, 22. Damian Guzek – 20. Rafał Kosiec, 10. Marcin Paczkowski, 4. Chinonso Agu, 11. Adrian Dziubiński (78, 7. Hubert Kosim), 16. Michał Steć (73, 13. Bartosz Mudent) – 9. Adam Czerkas (77, 18. Wiktor Lach)

W kolejnej edycji Pucharu Polski los ponownie skojarzył Wisłę i Pogoń. Siedlczanie po raz kolejny wygrali 3:1. Podopieczni Rafała Wójcika ponownie zaczęli od strzelonej bramki, ale Wisła błyskawicznie wyrównała. W drugiej połowie Pogoń udokumentowała swoją wyższość zdobyciem dwóch bramek.

13.07.13, 17:00 – Puławy (stadion MOSiR)

Puchar Polski: Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 1:3 (1:1)

Bramki: Dawid Pożak 4 – Wiktor Lach 2, Cezary Demianiuk 49, Mariusz Dzienis 58

Pogoń: 12. Karol Budzikur – 16. Łukasz Wójcik, 7. Daniel Dybiec, 25. Mateusz Urbański, 22. Damian Guzek – 13. Mariusz Dzienis (80, 23. Bartosz Kaszubowski), 17. Przemysław Rodak, 19. Krystian Wójcik, 18. Wiktor Lach (63, 3. Mateusz Steć), 21. Cezary Demianiuk – 14. Bartosz Tarachulski (63, 20. Łukasz Zaniewski)