DSC_0844

Pogoń Siedlce w przerwie zimowej rozegrała 13 sparingów. Ich bilans to 5 zwycięstw, 4 remisy i 4 porażki.

 

Biało-niebiescy zaczęli zimę od wyjazdu do Uniejowa, gdzie zmierzyli się z ekstraklasowym Górnikiem Łęczna. Pierwszy sparing siedlczan zakończył się dosyć wyraźną porażką w rozmiarze 0:3. Później siedlczanie mierzyli się z drużynami z I, II i III ligi. Jedynym zagranicznym rywalem w czasie przygotowań była białoruska FK Gorodieja. Pogoniści, aby zmierzyć się z klubem z ekstraklasy, ponownie musieli obrać kierunek na województwo łódzkie. Drużyna Marcina Broniszewskiego zremisowała z Białorusinami 1:1 w Gutowie Małym. Zwieńczeniem pracowitej zimy było zwycięstwo 2:1 ze Stalówką.

 

Sześć zimowych spotkań zostało rozegranych w Siedlcach (5 zwycięstw i porażka, bramki: 13-3). Pozostałe mecze odbyły się na obcych boiskach – kolejno w Uniejowie, Władysławowie-Cetniewie (trzy mecze na obozie), Warszawie, Gutowie Małym i Warszawie. Wyjazdowy bilans Pogoni to 4 remisy i 3 porażki, bramki: 4-12.

 

Najlepszymi strzelcami Pogoni w zimowym okresie przygotowawczym byli: Marcin Burkhardt, Daniel Chyła oraz testowany Hiszpan Manu Cordero. Wszyscy zdobyli po dwie bramki. O pozostałe trafienia zadbali: Michał Bajdur, Eusébio Bancessi, Edwin Barbosa (testowany), Daniel Dybiec, Piotr Krawczyk, Paweł Łydkowski, Marcin Paczkowski, Grzegorz Tomasiewicz, Damian Świerblewski, Mateusz Żytko. Jedna z bramek padła po strzale samobójczym.

 

Trener Marcin Broniszewski postarał się o poszerzenie podstawowego planu sparingów. Ciekawe test-mecze z Górnikiem czy FK Gorodieja zostały dodane do przygotowanego w grudniu rozkładu jazdy. Nikt w całej 1-ligowej stawce nie rozegrał tak wielu sparingów. Powód jest prozaiczny. Nowy trener chciał jak najpełniej przekonać się o stanie posiadania, więc potrzebował dokonać obserwacji w warunkach bojowych, a nie tylko w czasie treningów.

 

Sparingi sparingami, a weryfikacją i tak będzie liga. Oby praca wykonana zimą przełożyła się na udane spotkania mistrzowskie. Wypada również mieć nadzieję, że zimą został wyczerpany limit pecha związany z przeróżnymi kontuzjami. Zdrowa Pogoń będzie silniejsza!

 

Wyniki sparingów:

Pogoń Siedlce – Górnik Łęczna 0:3 (Śpiączka 9, Ubiparip 28, Dźwigała 63)

Pogoń Siedlce – Podlasie Biała Podlaska 4:0 (Łydkowski 16, Manu Cordero 54, 78, Dybiec 58)

Pogoń Siedlce – Olimpia Zambrów 2:0 (Chyła 87, Żytko 90 k)

Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo 0:1 (Garyga 33)

Pogoń Siedlce – Wisła Puławy 2:1 (Burkhardt 18, Paczkowski 76 – Nowak 24)

Pogoń Siedlce – Legia II Warszawa 3:0 (Bajdur 17, Eusébio Bancessi 56, Chyła 74)

Gryf Wejherowo – Pogoń Siedlce 1:1 (Brzuzy 47 – Tomasiewicz 5 k)

Chojniczanka Chojnice – Pogoń Siedlce 1:1 (Niedziela 68 – Świerblewski 54)

Znicz Pruszków – Pogoń Siedlce 3:0 (Machalski 53, Kita 66, Faliszewski 81)

Polonia Warszawa – Pogoń Siedlce 3:1 (Zembrowski 58, Sauczek 72, Choroś 87 – Edwin Barbosa 66)

Pogoń Siedlce – FK Gorodieja 1:1 (samobójcza 76 – Lebiediew 1)

Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 0:0

Pogoń Siedlce – Stal Stalowa Wola 2:1 (Burkhardt 10, P. Krawczyk 86 – Gębalski 22)