16780310_1490200757687456_110519656_n

Siedlecka Pogoń w meczu kontrolnym przeciwko FK Gorodieja zremisowała w Gutowie Małym 1:1.

Do meczu z przebywającą na obozie w Polsce Gorodieją Pogoniści przystąpili osłabieni brakiem Rafała Misztala. Z kolei testowani Kolumbijczycy, Cezary Demianiuk i młodzieżowi wychowankowie wzmocnią Pogoń II w dzisiejszym meczu z Victorią Sulejówek.

Początek meczu nie był szczęśliwy dla siedlczan. Już w pierwszej minucie Dmitrij Lebiediew pokonał Przemysława Frąckowiaka w sytuacji sam na sam. Trzy minuty później odpowiedź dali Pogoniści, jednak Michał Bajdur niecelnie uderzył zza pola karnego. Następnie okazję stworzyła para filigranowych napastników – Grzegorz Tomasiewicz zagrał do Roberta Janickiego, a ten z trudnej pozycji przestrzelił. Za chwilę sytuację na gola dla Białorusinów miał Andriej Woronkow, lecz huknął nad poprzeczką. W 37 minucie Eusébio Bancessi niecelnie główkował. W końcówce odsony dwie okazje dla zespołu z Białorusi miał Dmitrij Lebiediew, zaś dla Pogoni próbował Tomasz Lewandowski.

Pierwsze minuty drugiej odsłony zapowiadały się spokojnie. W 58 minucie Dmitrij Parchaczow z rzutu wolnego nie trafił w światło bramki.  Później miejsca do oddania strzału szukał Piotr Mroziński, ale obrońca zablokował piłkę. W 76 minucie padł wyrównujący gol dla Pogoni. Piłkę dośrodkowywał Damian Świerblewski, a jeden z defensorów Gorodieji po zamieszaniu wpakował futbolówkę do własnej siatki. Chwilę potem Parchaczow mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale nie potrafił pokonać Frąckowiaka w sytuacji sam na sam. W 80 minucie siedlczanie przeprowadzili dobrą akcję, po której ani Michał Bajdur ani Piotr Kurbiel po dośrodkowaniu Świerblewskiego nie zdołali umieścić piłki w siatce.

W meczu Pogoniści na tle ekstraklasowca z Białorusi wypadli dobrze. Brak koncentracji na początku meczu spowodował stratę bramki. Z biegiem czasu na boisku siedlczanie przejmowali inicjatywę.

Następne spotkanie sparingowe biało-niebiescy rozegrają z Wisłą w Puławach. Mecz zaplanowano na sobotę 18 lutego, godz. 12:00.

Pogoń Siedlce – FK Gorodieja 1:1 (0:1)

Bramki: samobój 76 – Dmitrij Lebiediew 1

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak – 2. Tomasz Lewandowski (68, 5. Sebastian Krawczyk), 4. Arkadiusz Jędrych (61, 7. Daniel Dybiec), 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła (61, 16. Łukasz Wójcik) – 93. Michał Bajdur (83, 27. Jakub Szrek), 23. Piotr Mroziński, 18. Marcin Burkhardt (68, 20. Piotr Krawczyk), 17. Eusébio Bancessi (52, 24. Damian Świerblewski) – 10. Grzegorz Tomasiewicz (59, 13. Piotr Kurbiel), 9. Robert Janicki (46, 6. Marcin Paczkowski)

Gorodieja: (skład wyjściowy) Nikołaj Romaniuk – Siergiej Usienia, Pawieł Płaskonnyj, Siemion Szestiłowskij, Wiaczesław Jarosławskij, Jurij Wołowik, Ołeksij Tupczij, Dmitrij Ignatienko, Dmitrij Lebiediew, Siergiej Glebko, Andriej Woronkow

Żółte kartki: Tomasz Lewandowski 27, Damian Świerblewski 72, Piotr Mroziński 90 – Pawieł Płaskonnyj 37

Sędzia: Tomasz Krawczyk (Piotrków Trybunalski)