16684859_1483699295004269_1335487463_n

Wychowanek biało-niebieskich – Paweł Łydkowski podpisał z MKP Pogoń profesjonalny, półtoraroczny kontrakt.

 

18-letni środkowy obrońca przeszedł w Pogoni wszystkie kategorie wiekowe. Jesienią występował w IV-ligowych rezerwach, w których zagrał 12 razy i strzelił dwie bramki. Mierzy 190 cm wzrostu i waży 86 kg.

 

Młody Pogonista został włączony do kadry pierwszego zespołu. Będzie grał z nr 15.

 

Bardzo się cieszę, że spełniam to, co sobie zaplanowałem na ten rok. To świadczy, że robię postępy i idę w górę. Na każdym treningu staram się wyeliminować swoje błędy i stawać się lepszym piłkarzem. Koledzy z drużyny i trenerzy bardzo mi w tym pomagają. Mam nadzieję, że rozwinę się jeszcze bardziej poprzez ciężką pracę, w efekcie czego trener da mi szansę na grę w I lidze. Jest duża konkurencja, ale wierzę, że dam radę. Najważniejsze, żeby ciężko pracować i stale podnosić swoje umiejętności, przy okazji każdego treningu z pierwszym zespołem. – powiedział Łydkowski tuż po podpisaniu umowy.

 

Z kolei do rezerw ze względów osobistych został przesunięty inny wychowanek biało-niebieskich – Patryk Ciulak. W rundzie wiosennej będzie trenował z drużyną Marcina Tomaszewskiego i występował w IV lidze.