Od początku bieżącego sezonu obowiązuje Pro Junior System, który ma nakłaniać kluby do odważnego stawiania na młodzież. Jak Pogoń radzi sobie w tym programie?
Kilka założeń programu:
- jego celem jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach. Trzy razy Pro: Profesjonalizm, Promocja, Produktywność.
- wymiernym wskaźnikiem jakości pracy z młodzieżą są występy młodzieżowców i wychowanków w drużynach seniorskich. Klubom przyznawane są punkty za spędzony przez zawodników czas na boisku.
- Metodologia Pro Junior System
– zawodnik musi rozegrać co najmniej 270 minut oraz 5 meczów w rozgrywkach ligowych, aby spędzony przez niego czas na boisku został uwzględniony w punktacji końcowej – te dwa warunki muszą zostać spełnione łącznie;
– klasyfikacja jest aktualizowana na bieżąco po rozegranych meczach i udostępniana klubom, zawodnikom oraz kibicom na stronach internetowych PZPN;
– kluby zdegradowane nie są uwzględniane w podziale nagród finansowych przyznawanych w ramach programu;
– do klasyfikacji nie są wliczane mecze barażowe;
– minuty rozgrywane przez młodzieżowców i wychowanków w ramach rozgrywek reprezentacyjnych, które odbyły się w przerwie letniej pomiędzy sezonami ligowymi, są wliczane do punktacji końcowej następnego sezonu.
- Zasady przyznawania punktów:
- Pula nagród i zasady ich przyznawania:
- Wypłata nagród nastąpi w czerwcu 2017 roku.
Jak prezentuje się tabela po 9 kolejkach sezonu 2016-17?
Jak widać Pogoń Siedlce ma spore szanse na gratyfikację finansową z racji miejsca w pierwszej piątce. W tym sezonie dla biało-niebieskich punktowali: Grzegorz Tomasiewicz (733 minuty) i Rafał Makowski (394). Wkrótce do klasyfikacji zostanie dołączony Piotr Kurbiel (211), któremu do spełnienia regulaminowych norm brakuje 59 minut.