DSC_2211

W meczu 24 kolejki I ligi Pogoń Siedlce przegrała na wyjeździe z Arką Gdynia 0:3.

W ósmej minucie pierwszą okazję wypracowała sobie Pogoń. Strzał Mariusza Rybickiego dobrze obronił Konrad Jałocha, parując futbolówkę na rzut rożny. Tuż przed upływem kwadransa gry powinno być 1:0 dla Arki. Błąd w defensywie popełnił Konrad Wrzesiński, po którym w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Dariusz Formella, jednak świetną interwencją wykazał się Rafał Misztal. Chwilę później ponownie zaatakowali biało-niebiescy. Uderzeniem zza pola karnego popisał się Dawid Dzięgielewski, ale tym razem skutecznie interweniował golkiper gospodarzy. W 18 minucie Arka wyszła na prowadzenie. Ładną zespołową akcję po podaniu Mateusza Szwocha wykończył Formella. W kolejnym fragmencie spotkania było dużo walki w środkowej  strefie boiska. Żadna z ekip nie potrafiła przejąć inicjatywy i wypracować sobie dogodnej szansy do zdobycia bramki. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0.

Pierwszy bardzo niecelny strzał oddał Paweł Abbott. W 52 minucie najlepszy strzelec Arki bezbłędnie wykończył wrzutkę rezerwowego Miroslava Božoka. Po godzinie gry kolejną szansę mieli gospodarze. Formellę w idealnej sytuacji skuteczną paradą powstrzymał Misztal, a dobitka zawodnika Arki minęła lewy słupek bramki Pogoni. Gospodarze cały czas nie zwalniali tempa. Kolejną dobrą akcję w 71 minucie strzałem kończył Abbott, ale piłkę fantastycznie sparował bramkarz siedlczan. Jednak do futbolówki dopadł jeszcze Szwoch, który zgrał ją do Božoka. Jego strzał na linii próbował powstrzymać Rafał Augustyniak. Uczynił to niefortunnie i Arka prowadziła już 3:0. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego mieli jeszcze okazje, aby dobić rywala, ale nie wykorzystali ich Abbott czy Gaston Sangoy. W 84 minucie Pogoń mogła zdobyć honorową bramkę. Strzał z woleja Rybickiego zatrzymał Jałocha. Mecz zakończył się pewnym triumfem Arki 3:0

W następnej kolejce 9 kwietnia (sobota) o godzinie 19:00 Pogoń Siedlce na własnym stadionie podejmie MKS Kluczbork.